Wielki powrót gości - relacja z meczu AZS UW Warszawa - Meble Wójcik Elbląg

Ekipa Meble Wójcika Elbląg po kapitalnej końcówce meczu pokonała na wyjeździe szczypiornistów Uniwersytetu Warszawskiego.

Kamil Kołsut

Sobotnie spotkanie było dla gospodarzy przedostatnią w tym sezonie szansą na zdobycie ligowych punktów przed własną publicznością. Akademicy sukcesu potrzebowali jak tlenu, po nieoczekiwanej porażce w Bydgoszczy sytuacja stołecznej ekipy w ligowej tabeli stała się bowiem bardzo nieprzyjemna. Nic więc dziwnego, że zespół Roberta Bliszczyka i Sławomira Monikowskiego od samego początku z zębem rzucił się na wyżej notowanego rywala.

Warszawiacy w defensywie spisywali się znakomicie. Goście nie byli w stanie znaleźć skutecznej recepty na szczelną linię obronną rywali, a kiedy już decydowali się na oddanie rzutu, piłce na drodze do siatki stawały bądź ręce jednego z przeciwników, bądź dobrze współpracujący z kolegami Marcin Malanowski. Do formy prezentowanej przez Akademików pod własną bramką dostosowali się rywale, stąd w trakcie premierowego kwadransa meczu goli padało jak na lekarstwo.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W zespole gospodarzy pierwsze skrzypce grał Krzysztof Machniewicz. Młody zawodnik nie bał się rzutów z dystansu i indywidualnych wejść w defensywę rywali pokazując, że jest w tym momencie jednym z liderów stołecznej ekipy. Wśród elblążan prym na parkiecie wiedli Jakub Olszewski i Damian Spychalski, a solidną pracę w pierwszej linii wykonywał Damian Malandy. Żadna z ekip nie była w stanie zbudować sobie w pierwszej połowie istotnej przewagi i ostatecznie do szatni z jednobramkowym prowadzeniem schodzili goście.

Zespół Grzegorza Czapli rozpędzać zaczął się po przerwie. Przewaga elblążan szybko urosła do trzech trafień, w czym istotny udział miał zarówno Patryk Plaszczak, jak i seryjnie pudłujący gospodarze. Akademicy na właściwe tory wrócili dopiero po kilkunastu minutach. Dobrą zmianę między słupkami dał Piotr Bury, a do siatki trafiać zaczął Kamil Praski.

Gospodarze, budowani dobrymi interwencjami bramkarza, z akcji na akcję prezentowali coraz lepiej. Kolejne trafienia zaliczał Machniewicz, którego strzelecko wspierał Paweł Puszkarski. Elblążanie w pewnym momencie zacięli się kompletnie, rywalom za to wychodziło wszystko. Na trzy minuty przed finałową syreną AZS UW prowadził już 24:20, wówczas rywale się jednak obudzili. Gracze Czapli do siatki trafili cztery razy z rzędu. Finałową akcję rozprowadzali wprawdzie Akademicy, swoją szansę jednak zmarnowali, a po znakomitym kontrataku wygraną dał Wójcikowi Tomasz Maluchnik.

AZS UW Warszawa - Meble Wójcik Elbląg 24:25 (10:11)

AZS UW: Malanowski, Bury - Zaprutko 1, Chełmiński 4/1, Puszkarski 5, Machniewicz 6, Praski 3, B. Monikowski 3, Szybiński, Waśko, Kuc 2, Rutkowski, Ardyn.