Ważna wygrana Sokoła - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Vetrex Sokół Kościerzyna

SMS ZPRP Gdańsk mimo szaleńczej pogoni w ostatnich minutach meczu przegrał z Vetreksem Sokół Kościerzyna 29:30. Po osiem bramek zdobyli Wiktor Kawka i Adam Lisiewicz.

SMS ZPRP Gdańsk po dobrym poprzednim sezonie, teraz spisuje się o wiele gorzej i wszystko wskazuje na to, że utrzyma się w lidze jedynie dzięki zapisom regulaminowym. Sytuacja Vetreksu Sokół z tygodnia na tydzień coraz bardziej się uspokaja i zawodnicy z Kościerzyny umacniają się w środku tabeli.

Od początku spotkania dwóch drużyn z Pomorza prowadził Vetrex Sokół, który po bramce Michała Janusiewicza wygrywał 3:0, a następnie wyszedł na 5:1. Później gra się wyrównała i w 22 minucie po bramce zawodnika z drugiej klasy gdańskiego liceum - Wiktora Kawki był remis 9:9. Lewy rozgrywający Szkoły Mistrzostwa Sportowego w 27 minucie podwyższył na 13:11, a ostatecznie gospodarze na przerwę schodzili przy wyniku 14:13.

Od pierwszych minut drugiej połowy znakomicie grał Vetrex Sokół, który zdobył sześć bramek z rzędu i po rzucie Janusiewicza prowadził 19:15. Najwyższe prowadzenie goście objęli po rzucie Adama Lisiewicza, gdy było 22:16. Od tego czasu gospodarze zaczęli gonić swoich rywali. W 59 minucie bramkę na 28:30 zdobył Kawka, a w 60 minucie 29 raz bramkarza rywali pokonał Bartosz Kowalczyk. Obie drużyny miały szanse na zdobycie kolejnej bramki, ale ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem drużyny z Kaszub. - Znowu fatalnie zagraliśmy na początku drugiej połowy. Podczas całego spotkania graliśmy na przemian zawodnikami z drugiej i z trzeciej klasy. Przyznam, że nie rozumiem zawodników z podstawowego składu, że tak rozpoczęli drugą połowę. Wiele razy już się to powtarzało. Gdy grali rok młodsi szczypiorniści, musieli gonić wynik - podsumował Dariusz Tomaszewski.

SMS ZPRP Gdańsk - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:30 (14:13)

SMS ZPRP: Glabik, Dyszer, Mentel - Kawka 8, Kowalczyk 4, Majdziński 3, Szopa 2, Chyła 2, Potoczny 2, Czarnecki 2, Pietruszko 2, Matuszak 1, Skwierawski 1, Pedryc 1, Orzechowski 1, Grzegorek Kary: 8 min. Karne: 1/2.

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 8, Janusiewicz 7, J.Reichel 6, Ringwelski 5, Żynda 2, Kuczyński 1, Gryczka 1 oraz Piechowski, Bronk Kary: 4 min. Karne: 2/3.

Kary: SMS ZPRP - 8 min. (Pietruszko 4 min., Potoczny 2 min., Skwierawski 2 min.), Vetrex Sokół - 4 min. (Kuczyński 2 min., Lisiewicz 2 min.). Sędziowie: Kaszubski, Wojdyr. Widzów: 100.