I liga mężczyzn grupa A. Komplet zwycięstw gości. Niezwykle ważna wygrana Nielby

Rozegrano cztery z zaplanowanych pięciu meczów grupy A I ligi mężczyzn. Wszystkie zakończyły się minimalnymi wygranymi zespołów gości. W Olsztynie Warmia Energa przegrała z Nielbą 23:24.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Wszystkie spotkania były wyrównane, jednak w Elblągu po 60 minutach potrzebne było rozegranie serii rzutów karnych, którą wygrała Gwardia. Wcześniej sytuacja zmieniała się dynamicznie, najważniejszą bramkę z siódmego metra dla gości zdobył Maksim Kruczkow.

W tym sezonie na zwycięstwo w lidze chrapkę ma Warmia Energa. Olsztynianie grali z Nielbą Wągrowiec i po 42 minutach przegrywali już różnicą ośmiu bramek! Zdołali w samej końcówce odrobić niemal całą stratę, jednak zabrakło im czasu na doprowadzenie do remisu.

Porażkę olsztynian wykorzystał rewelacyjny MKS Grudziądz, który wygrał zgodnie z planem z mającymi komplet porażek Tytanami Wejherowo 28:26. Na Kaszubach klasą dla siebie był zdobywca 11 bramek, Marcin Miedziński. Swój mecz z SMS-em ZPRP Gdańsk wygrał też Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.