MKS najlepszy w fazie zasadniczej - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - KPR Ruch Chorzów

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej PGNiG Superligi kobiet MKS Selgros Lublin pokonał we własnej hali KPR Ruch Chorzów 36:27 (18:13) i okazał się najlepszy w rundzie zasadniczej.

Joanna Krześniak

Jako pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Podrygała, na to trafienie z szybko przeprowadzonej akcji odpowiedziała Alina Wojtas. Lublinianki szybko przejęły kontrolę nad przebiegiem spotkania i po rzutach Doroty Małek i Agnieszki Koceli
objęły czterobramkowe prowadzenie (9:5). Po kwadransie gry przewaga mistrzyń Polski wzrosła do 6 bramek po trafieniu z rzutu karnego Małek. Chwilę później zespół gości po bramkach Katarzyny Sadowskiej i Marleny Lesik zmniejszył straty do 14:11. Po przerwie na życzenie Sabiny Włodek Lublinianki znów przyspieszyły i prowadziły różnicą 5 trafień. Wynik pierwszej połowy spotkania 18:13 przypieczętowała Joanna Rodak.

Po przerwie do bramki MKS-u dwukrotnie trafiła Rodak oraz Lesik i przewaga gospodyń stopniała do 2 trafień. Rzut karny w wykonaniu Wojtas obroniła Dominika Montowska, jednak nie poradziła sobie z dobitką (24:19). Szybką kontrę po podaniu Ekateriny Dzhukevy wykorzystała Małgorzata Majerek doprowadzając do rezultatu 27:20. W ostatnich minutach meczu mistrzynie Polski dominowały na boisku, a rzut karny w wykonaniu Sadowskiej obroniła Dzhukeva. Ostatecznie lublinianki zwyciężyły 36:27.

MVP wybrane zostały rozgrywająca MKS, Alina Wojtas i skrzydłowa Ruchu, Katarzyna Sadowska.

Lublinianki z 34 punktami drużyna zajęły pierwsze miejsce w tabeli po fazie zasadniczej, Ruch natomiast będzie walczył o utrzymanie w fazie play-out.

MKS Selgros Lublin - KPR Ruch Chorzów 36:27 (18:13)