Superliga: Pogoń uległa Zagłębiu, Niespodzianka w Olkuszu (wyniki)

W sobotę szczypiornistki z PGNiG Superligi zainaugurowały 19. kolejkę spotkań. Z walki o utrzymanie nie rezygnują piłkarki ręczne SPR-u Olkusz.

Sławomir Bromboszcz

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Olkuszu, gdzie miejscowy beniaminek pokonał wyżej notowaną Olimpię Beskid Nowy Sącz. Mecz od początku układał się po myśli podopiecznych Zdzisława Wąsa, który zna znakomicie zespół Góralek, bowiem prowadził go w minionym sezonie. Po pierwszej połowie olkuszanki prowadziły 10:7. W drugiej części gry utrzymywały kilkubramkowe prowadzenie i zdobyły niezwykle cenne dwa punkty. Walka o utrzymanie nabiera rumieńców.

W Lubinie doszło do spotkania na szczycie. Miejscowe Zagłębie po zaciętym pojedynku pokonało Pogoń Balticę Szczecin. Podopieczne Adriana Struzika potwierdziły, że ich wysokie miejsce w tabeli nie jest dziełem przypadku. Spotkanie od początku toczone było bramka za bramkę. W 51 minucie tablica wyników pokazywała rezultat remisowy 21:21. Decydujące słowo należało jednak do Miedziowych, które przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść 26:23.

SPR Olkusz - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:21 (10:7)
Najwięcej bramek: dla SPR - Agata Wcześniak 6, Paulina Marszałek 5, Monika Pastwa i Natalia Wicik po 4, dla Olimpii-Beskidu - Katarina Dubajova 10, Karolina Olszowa 3.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 26:23 (11:9) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 8, Anna Pałgan 6; dla Pogoni - Małgorzata Stasiak 7, Monika Głowińska 4