Porażka na pożegnanie z LM - relacja z meczu FC Mitdjylland - MKS Selgros Lublin

W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń MKS Selgros Lublin przegrał na wyjeździe z FC Midtjylland 37:26. Lublinianki z "zerowym" dorobkiem punktowym zajęły ostatnie miejsce w grupie B.

Joanna Krześniak

Mistrzynie Polski rozpoczęły w składzie jak w poprzednich spotkaniach Champions League z Ekateriną Dzhukevą w bramce, kołową Joanną Drabik, na skrzydłach Małgorzatą Majerek i Małgorzatą Rolą, Dorotą Małek, Aliną Wojtas, Alesią Mihdaliovą na rozegraniu.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, a wynik otworzyła Line Jorgensen, wykorzystując szybką kontrę po. Lublinianki przestrzeliły w kilku dogodnych akcjach z ataku, co wykorzystały Dunki, m. in. Luise Spellerberg, które szybko objęły prowadzenie 6:0. W 8 minucie pierwsze trafienie dla mistrzyń Polski zaliczyła Małgorzata Majerek, która chwilę później dołożyła drugą bramkę, a po rzutach Małgorzaty Roli przewaga rywalek stopniała do 3 oczek. Dobrze w bramce spisywały się bramkarki obu drużyn Dzhukeva i Sabine Englert. Jednak brak organizacji gry w obonie po stronie lublinianek sprawił, że na przerwę po I połowie lubelski zespół schodził ze stratą 7 bramek (20:13).

Drugą połowę spotkania zespół prowadzony przez Sabinę Włodek rozpoczął z wracającą po kontuzji kolana Weroniką Gawlik w bramce. Dunki skoncentrowane rozpoczęły druga część, nie pozwalając mistrzyniom Polski na odrabianie strat. Po akcji Nycke Groot w 36 minucie prowadziły różnią 10 trafień, wykorzystując każdy błąd rywalek. Ostatecznie drużyna MKS Selgros Lublin uległa 37:26.

Najskuteczniejszą zawodniczką FC Midtjylland była zdobywczyni 9 bramek, Line Jorgensen. Dla MKS najwięcej, 5 bramek trafiła Małgorzata Majerek.

MKS Selgros Lublin nie zaliczy do udanych występu w tegorocznej Lidze Mistrzyń. Bez zwycięstwa i z "zerowym" dorobkiem punktowym, Lublinianki zajęły ostatnie miejsce w grupie B. FC Midtjylland z pierwszego miejsca w grupie awansowało do dalszej fazy rozgrywek. O drugie premiowane awansem miejsce powalczą dziś Buducnost i FTC-Rail Cargo Hungaria.

FC Mitdjylland - MKS Selgros Lublin 37:26 (20:13)

MKS Selgros: Jekaterina Dżukiewa, Weronika Gawlik - Małgorzata Majerek 5, Małgorzata Rola 2, Alesia Mihdaliova 3, Alina Wojtas 4, Dorota Małek 4, Joanna Drabik, Walentina Nestsiaruk, Kamila Skrzyniarz 4, Katarzyna Wojdat 1, Katarzyna Kozimur 3, Karolina Konsur.

Najwięcej bramek dla FC Midtjylland: Line Jorgensen 9, Trine Troelsen 5, Stine Jorgensen i Trine Jensen - po 4.

Sędziowały: Charlotte i Julie Bonaventura z Francji.