Warszawianka rozgromiła Włókniarza - relacja z meczu Włókniarz Konstantynów - KS Warszawianka

W zeszłą sobotę szczypiorniści Warszawianki udali się na mecz do Konstantynowa Łódzkiego. Rywal dobrze rozpoczął sezon, mecze rozgrywane na parkiecie Włókniarza nie należały do najłatwiejszych.

Redakcja
Redakcja

Od pierwszych minut grę kontrolował stołeczny zespół, systematycznie wypracowując kilkubramkową przewagę nad przeciwnikiem. Dopiero w piątej minucie meczu KS Włókniarz zdobył swój pierwszy punkt. Niewątpliwie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem ekipy z Konstantynowa był Bartłomiej Kosma, który zdobył w pierwszej połowie cztery bramki. Nie wystarczyło to jednak, aby powstrzymać szarżę Warszawianki. Bardzo dobrze zaprezentowali się Łukasz Kolczyński, Marcin Prokop, a także Krzysztof Łagowski, który wyraźnie zaczyna odzyskiwać dawną dobrą formę. Pierwsza połowa zakończyła się ośmioma bramkami straty dla Włókniarza względem Warszawianki (10:18).

Druga część spotkania należała już tylko do zespołu z Warszawy. Mecz może zaliczyć do udanych jeden z najmłodszych zawodników w ekipie, Hubert Obydź, który zaprezentował świetną grę w drugiej części rozgrywek, zdobywając aż siedem bramek. Mecz zakończył się wynikiem 16:34. Po meczu trener Warszawianki, Tomasz Porzeziński, nie krył zadowolenia z wyniku, jaki osiągnęła jego drużyna: - Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo, nie tylko jeśli chodzi o cenne punkty. W zeszłym sezonie jedynie zremisowaliśmy z Włókniarzem. Dzisiejsze zwycięstwo jest więc dla nas niezwykle ważne.

Jak dotąd, Warszawianka wygrała wszystkie spotkania od momentu rozpoczęcia rozgrywek. Obok AZS Białej Podlaskiej, jest najgroźniejszym z zespołów II ligi.

Włókniarz Konstantynów - KS Warszawianka 16:34 (10:18)

KS Włókniarz Konstantynów: K.Superson, D.Przybysz, K.Marcin, A.Urbańczyk, P.Główczyński, M.Borysiak 3, B.Kosma 5, T.Rutkowski, D.Stępień 1, M.Opara, G.Barański, B.Dybcio, M.Oklejak, K.Dzikowski 3, F. Jencz 3, M.Kaczorowski.

KS Warszawianka: K.Kłos, J.Skorek, M.Podobas 1, M.Bajerowski , B.Pióro 2, P.Kwiatkowski (młodszy) 3, J.Soja 1, K.Łagowski 3, M.Prokop 4, H.Obydź 7,K. Juszczyk , Ł.Kolczyński 9, P.Kwiatkowski (starszy) 4, B.Troński.

Autor: Z.Porzezińska