Skuteczna piątka ze Słupska - relacja z meczu Słupia Słupsk - Tor Dobrzeń Wielki

Grająca w zaledwie ośmioosobowym składzie drużyna Słupi Słupsk pokonała Tor Dobrzeń Wielki 36:26. Gospodynie wygrały całe spotkanie, ale początek należał do gości.

Michał Gałęzewski

Od początku meczu bardzo dobrze grały zawodniczki zespołu z Dobrzenia Wielkiego. Podopieczne Romana Kamińskiego po bramce Anny Majewskiej prowadziły już 10:8. Chwilę później do pracy wzięły się jednak zawodniczki ze Słupska. Aktywne w ataku były Anna Ilska i Natalia Borowska, które zdobyły pięć bramek z rzędu. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy trzybramkowym prowadzeniu Słupi.

Druga część meczu, to systematyczne powiększanie strat zawodniczek prowadzonych przez Michała Zakrzewskiego. Co prawda jeszcze w 45. minucie było 24:22, jednak sześć kolejnych bramek to dzieło gospodyń.

Niestety w 51. minucie spotkania, zawodniczka klubu ze Słupska, Natalia Borowska, która zdobyła do tego czasu dziesięć bramek doznała urazu brzucha i straciła przytomność. W tych okolicznościach podołała reszta drużyny i po bramce Ilskiej Słupia wygrała z Torem 36:26. Co ciekawe w barwach zespołu gospodyń 36 bramek zdobyło zaledwie pięć zawodniczek.

Słupia Słupsk - Tor Dobrzeń Wielki 36:26 (19:15)

Słupia: Wałcerz - Ilska 10, Borowska 10 (4 min), Łazańska 7 (2 min), Olejarczyk 5, Cieśla 4 (2 min) oraz Kowalczuk (2 min), Smutek.

Tor: Żegleń, Pisarzak - Majewska 5 (4 min), Golec 5, Grozdanowska 4 (2 min), Wynnyk 4, Staszkiewicz 3, Olszynka 3 (2 min), Zajączkowska 1 (2 min), Górka 1 oraz Dęga, Brylak.

Kary: Słupia - 10 min, Tor - 10 min.

Rzuty karne: Słupia - 1/1, Tor - 2/2.