Zagłębie Lubin w finale, mistrz bezradny (wyniki)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin po raz trzeci pokonało Vistal Łączpol Gdynia i awansowało do finału mistrzostw Polski. Rywalem Miedziowych w walce o złoty medal będzie SPR Lublin.

Sławomir Bromboszcz

W tym roku półfinałowa rywalizacja rozstrzygnęła się w trzech spotkaniach. W piątek awans do finału wywalczyły szczypiornistki SPR-u Lublin, w sobotę dołączyły do nich piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. Trzeci pojedynek w Lubinie obfitował w zwroty akcji. Po 20 minutach gry Vistal Łączpol prowadził 12:6, jednak jeszcze przed przerwą Miedziowe zdołały odrobić straty. Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga Zagłębia, które wypracowało kilkubramkowe prowadzenie. Mistrzynie Polski zdołały odrobić straty. Po emocjonującej końcówce zwyciężyły Miedziowe 27:25.

Pogoń Baltica Szczecin zagra z KPR-em Jelenia Góra o 5. miejsce. W spotkaniu rewanżowym szczypiornistki ze Szczecina wysoko pokonały Olimpię Beskid Nowy Sącz. Podopieczne Adriana Struzika już po kwadransie gry odrobiły czterobramkową stratę z pierwszego meczu 9:4. Pogoń kontrolowała przebieg spotkania i nie pozwoliła rywalkom na zbyt wiele. Olimpię Beskid powalczy z KSS Kielce o 7. lokatę.

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie Ruch Chorzów pewnie pokonał przed własną publicznością zamykającego tabelę Sambora Tczew. Tylko przez pierwsze 20 minut szczypiornistki z Tczewa toczyły z Niebieskimi wyrównaną walkę, później uwidoczniła się przewaga Ruchu, który już po pierwszej połowie prowadził wysoko 16:10. W drugiej części spotkania emocji już nie było, chorzowianki kontrolowały losy pojedynku i odniosły cenną wygraną 27:19.

Świadkami jednostronnego widowiska byli także kibice w Piotrkowie Tryb., gdzie miejscowa Piotrcovia nadspodziewanie łatwo rozprawiła się z wyżej notowanym Startem Elbląg. Sobotnie rywalki Piotrcovii mają już zapewnione utrzymanie, co nie wpłynęło motywująco na ich postawę. Waleczne piotrkowianki po wyrównanym pierwszym kwadransie przejęły inicjatywę i z każdą kolejną minutą powiększały swoje prowadzenie, zwyciężając 27:20.

Półfinał:

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia 27:25 (13:13)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Kinga Byzdra 7, Vanessa Jelic 6, Karolina Semeniuk-Olchawa 5, dla Vistalu - Patrycja Kulwińska 6, Katarzyna Koniuszaniec 5, Katarzyna Janiszewska 5.

O miejsca 5-8:

Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 32:24 (14:11)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Monika Stachowska 8, Agata Cebula 6, dla Olimpii - Wiktoria Panasiuk 7, Joanna Gadzina 6.

O miejsca 9-12:

KPR Ruch Chorzów - Aussie Sambor Tczew 27:19 (16:10)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Kinga Grzyb 7, Monika Migała 5, dla Sambora - Justyna Domnik 6, Justyna Belter 4.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Start Elbląg 27:20 (14:10) Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 11, Joanna Waga 5, dla Startu - Agnieszka Wolska i Edyta Szymańska po 6.