Azoty i Wisła bliżej półfinału (wyniki)

W sobotę półfinałową rywalizację zainaugurowały zespoły z Płocka, Puław, Szczecina oraz Zabrza. Pierwszy krok do półfinału zrobiły Azoty Puławy i Orlen Wisła Płock.

Sławomir Bromboszcz

W ćwierćfinale na drodze Azotów Puławy stanął NMC Powen Zabrze. W fazie zasadniczej podopieczni Marcina Kurowskiego dwukrotnie pokonali zabrzan, tamte spotkania to już historia. Tym razem puławianie musieli ponownie udowodnić swoją wyższość nad zespołem z Górnego Śląska. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Azotów, które przez niemal całą pierwszą połowę nadawały ton rywalizacji. W 25 minucie gospodarze prowadzili 11:9. W ostatnich 5 minutach pierwszej połowy zabrzanie przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie 13:11, które utrzymywali do 45 minuty. W 48 minucie, po uderzeniu Adriana Niedośpiała kontuzji prawego oka doznał Rafał Przybylski, który został odwieziony do szpitala. W końcowym kwadransie do głosu ponownie doszły Azoty, które zwyciężyły 29:25 i zrobiły pierwszy krok w kierunku półfinału.

Niespodzianki nie było w Płocku, miejscowa Orlen Wisła pokonała Gaz-System Pogoń Szczecin i do tego, by zagrać w półfinale potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa. Podopieczni Krzysztofa Kisiela nie mieli łatwej przeprawy w pojedynku z beniaminkiem. Gdyby nie świetna postawa Marina Sego, płocczanie mogliby mieć duże problem. Po pierwszej połowie Nafciarze prowadzili 17:15. W drugiej części zawodów wicemistrzowie Polski utrzymywali prowadzenie, nie potrafili jednak zbudować na tyle bezpiecznej przewagi, by móc nie martwić się o losy pojedynku. Pogoń dzielnie walczyła o korzystny rezultat, jednak musiała uznać wyższość faworyta 28:32.

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie Zagłębie Lubin nadspodziewanie łatwo ograło Chrobrego Głogów. Dobrze spisujący się ostatnim czasie szczypiorniści z Głogowa doznali w Lubinie bolesnej porażki. Po kwadransie gry Miedziowi prowadzili już 8:2, a do szatni zeszli z zaliczką dziewięciu bramek 18:9. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, w dalszym ciągu ton rywalizacji nadawali podopieczni Dariusza Bobrka, który zwyciężyli 32:25.

KS Azoty Puławy - NMC Powen Zabrze 29:25 (11:13)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Zinchuk 7, Krajewski i Sobol po 6; dla NMC   - Mokrzki 5, Jurasik 4, Stodtko, Kuchczyński i Kandora po 3.

Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin  32:28 (17:15)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Kubisztal 10, Ghionea 6, Toromanović; dla Pogoni - Zaremba 6, Zydroń 6, Brona 5, Konitz 5.

Zagłębie Lubin - SPR Chrobry Głogów 32:25 (18:9) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Michał Stankiewicz 7, Mikołaj Szymyślik 6, Dawid Przysiek 5; dla Chrobrego - Maciej Ścigaj 8, Michał Wysokiński 3, Jakub Łucak 3.

PGNiG Superliga: Grupa Suzuki