Rządy Czeczeńców przedłużone - relacja z meczu Tauron Stal Mielec - Czuwaj Przemyśl

Tauron Stal Mielec bez większych problemów ograła Czuwaj Przemyśl 34:25 (14:10) w meczu 14. kolejki PGNiG Superligi. Było to dziewiąte zwycięstwo Czeczeńców w sezonie, a drugie nad przemyskim klubem.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Półtoramiesięczna przerwa w rozgrywkach wzmogła apetyty mieleckich kibiców, którzy z utęsknieniem oczekiwali pierwszego meczu o stawkę w 2013 roku. Podopieczni Ryszarda Skutnika nie zawiedli, łatwo ogrywając lokalnego rywala z Przemyśla.

"Harcerze" dotrzymywali kroku brązowym medalistom zeszłorocznych rozgrywek raptem przez niewiele ponad dziesięć minut rywalizacji. W 9. minucie po bramce Piotra Papaja było 2:2, lecz w ciągu kilku kolejnych akcji mielczanie wypracowali trzybramkową przewagę (6:3). Między słupkami bramki Tauron Stali skutecznymi interwencjami popisywał się Krzysztof Lipka, na kole szalał natomiast Damian Krzysztofik i po kwadransie Czeczeńcy wygrywali już 8:4.

Podopieczni duetu Piotr Kroczek - Bogusław Kubicki po raz ostatni zerwali się do odrabiania strat w 23. minucie, gdy po dwóch bramkach Mateusza Kroczka zbliżyli się do gospodarzy na dystans dwóch bramek (10:8). Gracze trenera Skutnika po chwili wrzucili jednak wyższy bieg, uciekając rywalom przed przerwą na cztery bramki przewagi (14:10).

Po zmianie stron mielczanie szybko dobili rywala, rozstrzygając losy rywalizacji na dwadzieścia minut przed końcem meczu. W kontratakach nieomylny był Łukasz Janyst, z drugiej linii efektownymi rzutami popisywali się Adam Babicz i Marek Szpera, w efekcie czego w 41. minucie było już 21:14 dla gospodarzy. Tuż przed końcem spotkania Czeczeńcy zdołali jeszcze powiększyć przewagę do dziewięciu bramek.

Mielecki zespół odnosząc dziewiąte zwycięstwo w sezonie umocnił się na 4. pozycji w ligowej tabeli. Zawodnicy trenera Skutnika skorzystali na przegranej Azotów i do puławskiej drużyny tracą już wyłącznie jeden punkt. Przemyślanie natomiast pozostają w strefie spadkowej. Od miejsca barażowego niezmiennie dzieli ich dystans czterech punktów.

Tauron Stal Mielec - Czuwaj Przemyśl 34:25 (14:10)

Tauron Stal: Lipka, Kryński - Janyst 5, Kostrzewa 5, Krzysztofik 5, Szpera 5, Babicz 4, Gliński 4, Sobut 3, Krieger 2, Gawęcki 1, Gudz.

Czuwaj: Sar, Jarosz, Szczepaniec - Oliferchuk 5, Papaj 5, Kroczek 4, Stołowski 4, D. Kubisztal 2, M. Kubisztal 2, Nowak 2, Błażkowski 1, Kostka, Misiewicz.

Karne: Tauron Stal - 3/4; Czuwaj - 5/8.

Kary: Tauron Stal - brak; Czuwaj - 8 min.

Sędziowali: Grzegorz Młyński oraz Bartłomiej Skwarek.

Widzów: 1 924.