Derby dla Polonii - relacja z meczu Polonia Kępno - Sparta Oborniki Wlkp.

Niepokonana pozostała Polonia Kępno we własnej hali w pierwszej rundzie I ligi kobiet. Rewelacyjny beniaminek w ostatniej kolejce pokonał Spartę Oborniki Wlkp. 28:21 (10:12)

Maciej Nowicki

Mecz o 4 punkty, tak można powiedzieć o derbach wielkopolski w I lidze piłki ręcznej kobiet, który został rozegrany w sobotnie popołudnie. Emocje przed spotkaniem rosły z kilku powodów. Jednym z nich była bliskość obu zespołów w tabeli oraz waga punktów tego meczu, które zwycięzcy mogły zapewnić drugie miejsce po pierwszej rudzie, oraz drugi powód to chęć rewanżu kępnianek za sparing przed sezonem, który to przegrały dwoma bramkami (21:23).

Zacięta walka toczyła się już od samego początku. Pierwszą bramkę zdobyły przyjezdne, jednak zawodniczki Polonii szybko wyrównały. Nerwowa gra obu zespołów zwiastowała wiele niewymuszonych i prostych błędów. Spotkanie praktycznie przez całą połowę toczyło się bramka za bramkę. Najwięcej trafień w tym fragmencie dla Kępna zaliczyła Grażyna Cichoń, natomiast w zespole z Obornik na wyróżnienie zasługuje występ Joanny Gładeckiej. W 26 minucie przy wyniku 9:9 coś zacięło się w grze miejscowych a Sparta szybko dorzuciła kilka bramek i to ona schodziła na przerwę przy korzystnym wyniku 10:12.

Druga połowa to już kompletna dominacja od pierwszych minut przez Polonię Kępno. Nie pomogło nawet indywidualne krycie najlepszej strzelczyni I ligi kobiet Ewy Perek, gdyż bardzo dobrze swoją najskuteczniejszą zawodniczkę uzupełniały koleżanki z zespołu, Elżbieta Wesołowska oraz Izabela Grądowa.  Wynik swoją dobrą grą próbowała zmienić Katarzyna Nowak, zdobywczyni 4 bramek dla Sparty, niestety to nie wystarczyło na rozpędzony zespół z południa Wielkopolski. Łabędzice wygrały drugą odsłonę aż 18:9. W tym meczu na słowa uznania zasługuje także występ bardzo młodych zawodniczek Polonii Kępno - bramkarki Klaudii Powagi oraz skrzydłowej Marty Wittek, które dopiero stawiają pierwsze kroki na parkietach I ligi a już zapowiadają się bardzo obiecująco. Spotkanie zakończyło się solidnym zwycięstwem kępnianek, które wciąż pozostają niepokonane na własnym terenie.

Przez najbliższe półtorej miesiąca nastąpi przerwa pomiędzy rundami, zawodniczki na parkiety wracają dopiero w drugi weekend lutego. Wtedy to już na samym początku rundy kibiców czeka chyba najciekawsze spotkanie sezonu. KKS Polonia Kępno podejmować będzie SPR Olkusz. Mecz ten może mieć ogromne znaczenie w końcowym układzie na szczycie tabeli.

Polonia Kępno - Sparta Oborniki 28:21 (10:12)

Polonia: Słota, Przebierała, Powaga - Wittek, Frala 2, Gałka, Szymkowiak 1, Szymczak 1, Skowrońska 1, Cichoń 3, Nowicka 2, Grądowa 8, Wesołowska 6, Perek 4

Sparta: Kochańska - Walkowska, Filoda 2, Niedzielska 1, Borkowska 1, Wasiak 2, Cieśla 2, Gałdecka 7, Polanowska 2, Linkowska, Nowak 4