Faworytki demolują, przełamanie Akademiczek - podsumowanie meczów fazy play-off i play-out Superligi Kobiet

Za nami pierwsze mecze fazy play-off i play-out Superligi Kobiet. Pewne zwycięstwa odnieśli wszyscy faworyci. W najciekawszym pojedynku Politechnika Koszalińska pokonała przed własną publicznością chorzowski Ruch. Cenne punkty w strefie spadkowej wywalczyły Akademiczki z Wrocławia.

Łukasz Wojtczak

Zagłębie i SPR nie pozostawiły złudzeń

Srogą lekcję handballu odebrały szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Tryb. oraz KSS-u Kielce odpowiednio od mistrzyń i wicemistrzyń Polski. Miedziowe wprost ośmieszyły zespół Stanisława Mijasa, gromiąc go do przerwy aż 21:4! Zwycięstwo w tak imponującym stylu może robić wrażenie, jest też sygnałem, że po chwilowym kryzysie lubinianki najwyraźniej wracają do formy.

Niewiele lepiej od piotrkowianek zaprezentował się kielecki KSS, który w Lublinie poległ różnicą dwudziestu bramek. Mecz był rozstrzygnięty praktycznie po kilkunastu minutach. Podopieczne Zdzisława Wąsa mogą wprawdzie szukać swojej szansy w rewanżu, ale po tym co zaprezentowały w sobotę trudno uwierzyć w ewentualny sukces.

Pierwsza połowa spotkania w Lubinie zakończyła się kompromitacją Piotrcovii Pierwsza połowa spotkania w Lubinie zakończyła się kompromitacją Piotrcovii

Hit dla Akademiczek

Najciekawszy pojedynek rozegrano w Koszalinie, gdzie Politechnika pewnie pokonała chorzowski Ruch. Wyrównana walka toczyła się w tym meczu tylko przez dwadzieścia minut, potem na parkiecie rządziły już gospodynie. To ważny krok dla Akademiczek na drodze do awansu do następnej rundy. Nawet jeśli dojdzie do trzeciego spotkania, podopieczne Waldemara Szafulskiego rozegrają je u siebie.

Ambitny KPR nie dał rady

Pojedynek Vistalu z jeleniogórskim KPR-em miał być jednym z ciekawszych w tej kolejce i w istocie, emocji w nim nie zabrakło. Najciekawiej było pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zdołały wówczas zbliżyć się do rywalek na kilka bramek i dopiero końcówka meczu przesądziła o pewnym zwycięstwie gdynianek. Rewanż w stolicy Karkonoszy może jednak okazać się bardzo ciekawy.

Uciekają Pogoni

Po sobotnim meczu w Elblągu wiemy już na pewno, że AZS Wrocław nie zamierza ryzykować gry w barażach i postanowił wziąć sprawy we własne ręce. Akademiczki sprawiły swoim sympatykom miłą niespodziankę wygrywając dość nieoczekiwania z drużyną Grzegorza Gościńskiego. Dalsza rywalizacja pomiędzy tymi zespołami zapowiada się fascynująco. Dwa punkty na koncie wrocławianek zepsuły jednak nastroje w Szczecinie, gdzie Pogoń musi chyba oswoić się z widmem spadku, mimo że podopieczne Roberta Nowakowskiego pokonały w Polkowicach tamtejszy Finepharm. Do końca pozostaje już jednak coraz mniej spotkań.