Liga Mistrzów: Hit dla THW Kiel, udany rewanż Montpellier

W grupie D rozegrano dwa zaległe spotkania siódmej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W wielkim hicie THW Kiel pokonało AG Kopenhagę 28:24, z kolei Montpellier Agglomeration ograło węgierski Pick Szeged 29:26.

Paweł Nowakowski

Pojedynek w Sparkassen elektryzował fanów handballu w całej Europie. Największe tuzy szczypiorniaka dały popis gry na najwyższym europejskim poziomie. Do przerwy z dwubramkowym prowadzeniem schodzili przyjezdni. Budowana na europejską potęgę AG Kopenhaga dzielnie trzymała się również po przerwie, dotrzymując kroku popularnym Zebrom.

Podopieczni Alfreda Gislasona na 3 minuty przed końcem prowadzili zaledwie jedną bramką. Jakby tego było mało jeden z zawodników THW otrzymał karę dwóch minut. Przyjezdni nie wykorzystali jednak idealnej okazji do odwrócenia losów meczu. Katem Kopenhagi okazał się Christian Zeitz, który w krótkim odstępie czasu rzucił 3 bramki, przesądzając o triumfie wicemistrzów Niemiec.

Mistrzowie Francji - Montpellier Agglomeration zrewanżowali się węgierskiemu Pick Szeged za poprzednią porażkę 35:38. Zwycięstwo ustawiło podopiecznych Patrica Canayera w bardzo korzystnym położeniu. Montpellier powiększyło przewagę nad Madziarami do 4 punktów i tylko kataklizm jest w stanie pozbawić ich awansu do TOP 16.

THW Kiel - AG Kopenhaga 28:26 (12:14)
Najwięcej bramek: dla THW Kiel - Christian Zeitz 7, Filip Jicha 5, Momir Ilić 4; dla Kopenhagi - Niclas Ekberg, Mikkel Hansen - obaj po 8.

Montpellier Agglomeration - Pick Szeged 29:26 (17:14)
Najwięcej bramek: dla Montpellier - Dragan Gajić 7, Nikola Karabatić, Issam Tej - obaj po 5; dla Pick Szeged - Gabor Ancsin 7, Frantisek Sulc 6.