KPR remisuje wygrany pojedynek-relacja z meczu KPR Jelenia Góra-Ruch Chorzów

Wiele emocji dostarczył jeleniogórskim kibicom mecz X kolejki PGNIG Superligi piłkarek ręcznych, w którym KPR Jelenia Góra podejmował Ruch Chorzów. Po pojedynku trzymającym w napięciu do ostatnich sekund gry oba zespoły, po remisie po 30 podzieliły się punktami.

Grzegorz Kędziora

Jeleniogórzanki w meczu z Ruchem pokazały jak można zremisować pewnie wydawałoby się wygrane spotkanie. Gospodynie były stroną prowadzącą i posiadającą inicjatywę przez zdecydowaną większość czasu gry. Zespół z Chorzowa wywiezienie cennego punktu z hali przy ul. Złotniczej w równej mierze zawdzięcza swojej lepszej dyspozycji w końcowych minutach gry jak i też niewytłumaczalnej niemocy jaka ogarnęła KPR w tym okresie.

Poza pierwszymi kilkoma minutami spotkanie przebiegało przy kilkubramkowej przewadze gospodyń. W KPR bardzo dobrą partię rozgrywała Joanna Załoga oraz bramkarka Martyna Kozłowska. W 20 minucie gospodynie wygrywały 13:8, a do przerwy było 16:13.

W drugiej połowie długo nic nie zapowiadało dramatu jaki jeleniogórscy kibice obserwowali w końcowych minutach. KPR dzięki lepszej skuteczności i mniejszej liczbie błędów konsekwentnie budował przewagę. W 53 minucie po golu Marty Dąbrowskiej jeleniogórzanki prowadziły 30:23 i wydawało się że losy spotkania są już przesądzone. Od tego momentu zespół prowadzony przez Małgorzatę Jędrzejczak opanował jednak istny paraliż w ataku. Zawodniczki KPR bez pomysłu długo rozgrywały w kilku kolejnych akcjach piłkę na połowie rywalek i żadna z nich nie potrafiła wziąć na siebie ciężaru zdobywania goli. Wobec bierności jeleniogórzanek arbitrzy pokazywali grę pasywną i w konsekwencji musiały one oddawać rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Uderzenia te były łatwo blokowane przez obronę Ruchu lub też padały łupem bramkarki Moniki Karwat. Goście z Chorzowa w szybkim tempie rzucili się do obrabiania strat i po serii siedmiu kolejnych goli w 59 minucie doprowadzili do remisu po 30. W ostatniej minucie oba zespoły miały swoje szansę na rzucenie zwycięskiego gola, jednak zarówno KPR–owi jak i Ruchowi zabrakło zimnej krwi i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

KPR Jelenia Góra-Ruch Chorzów 30:30 (16:13)

KPR: Kozłowska, Szeluk, Załoga 11, Odrowska 7, Buklarewicz 4, Dąbrowska 3, Uzar 3, Fursewicz 2, Galińska, Marceluk.
Kary: 10 minut
Karne: 1/0

Ruch: Wąż, Karwat, Polenz 6, Jasinowska 6, Krzymińska 4, Rzeszutek 4, Lanuszny 3, Lesik 3, Jasińska 2, Rodak 2, Pawlik, Kempa.