Puchar Zdobywców Pucharów: VfL Gummersbach zdobywcą pucharu!

W czwartkowy wieczór w hiszpańskiej miejscowości Granollers odbyło się rewanżowe spotkanie finałowe Pucharu Zdobywców Pucharów. Rywalem Fraikin BM Granollers był niemiecki Vfl Gummersbach.

Paweł Nowakowski

Szczypiorniści VfL Gummersbach przyjechali do Hiszpanii z pokaźną, bo 9-bramkową zaliczką z pierwszego meczu. Przed hiszpańskim zespołem stało więc niezwykle ciężkie zadanie.

Wynik spotkania otworzył gracz Granollers, David Cutura. Gracze Gummersbach nie przypominali zespołu, który przed tygodniem w łatwy sposób ograł pewnie hiszpański zespół. Przez pięć minut spotkania nie potrafili zdobyć żadnej bramki! Przełom nastąpił po wspaniałej interwencji bramkarza VfL Gorana Stojanovicia. Bramki Roberta Gunnarssona i Viktora Szilagyi i w 7 minucie spotkania mamy remis 2:2.

Hiszpanie dążyli do szybkiego zakończenia akcji ofensywnych by jak najszybciej odrobić straty z pierwszego spotkania. Defensywa VfL nie funkcjonowała tak jak w pierwszym meczu. Bramki Salvadory Puiga spowodowały, że na tablicy był wynik 10:6 dal Granollers jednak szybkie trafienia Gunnarssona i Szilagyi i w 18 minucie jest wynik 10:8 na korzyść Hiszpanów. Kiedy przewaga Granollers urosła do trzech bramek - trener VfL Sead Hasanefendić zmienił ustawienie w obronie na 5:1. Przyniosło to spodziewane efekty i szybko przewagą Granollers stopniała do jednego trafienia. Do przerwy z dwu bramkową przewagą schodzą gracze gospodarzy - 18:16.

Kiedy Hiszpanie odskakiwali momentami na 4-5 bramek , niemiecki zespół od razu reagował i szybko niwelował straty do mniejszych i bezpieczniejszych rozmiarów. W 40 minucie Gummersbach wyszło na prowadzenie 22:20 a czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał ich środkowy rozgrywający Geoffroy Krantz. W 45 minucie jest kolejny remis 25:25. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania gospodarze prowadzili 31:29 i trener Granollers Lorenzo Rueda nakazał swoim podopiecznym grę "każdy swego". Ostatecznie zwycięstwo odnieśli gracze Granollers wygrywając 37:33.

Zwycięstwo to nie dało jednak powodów do radości, gdyż było to niewystarczające aby móc cieszyć się ze zwycięstwa w finale. O losach finału zadecydował pierwszy mecz i wysoka zaliczka VfL Gummersbach. Po zeszłorocznym triumfie w Pucharze EHF gracze VfL mogą cieszyć się ze zwycięstwa w innych rozgrywkach - w Pucharze Zdobywców Pucharów.

Fraikin BM Granollers - VfL Gummersbach 37:33 (18:16)

Granollers: Ferrer (2), García (8), Resina (2), Puig (5), Svitlica (4) Grundsten (3), Andreu (6), Apelgren (1), Cutura (6, 4 karne).

VfL: Szilagyi (10), Vukovic (6), Pfahl (5), Zrnic (4/1), Gunnarsson (4), Lützelberger (2), Wagner (2).