Memoriał Tomasa Jakubcu: Dobry występ Zgody Ruda Śląska

Bardzo dobrze podczas międzynarodowego turnieju na Słowacji zaprezentowały się piłkarki ręczne Zgody Ruda Śląska. Polskie szczypiornistki odniosły dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę.

Sławomir Bromboszcz

Piłkarki ręczne Zgody Ruda Śląska udział w XVII Memoriale Tomasa Jakubcu rozpoczęły od spotkania z czeską DHK Zorą Ołomuniec. Początek meczu należał do zespołu za naszej południowej granicy, który szybko wypracował sobie wysokie prowadzenie. W 10 minucie meczu Zgoda przegrywała już 2:7. Jeszcze przed przerwą rudzianki zdołały zniwelować przewagę rywalek do jednego trafienia - 13:14. W drugiej części spotkania szczypiornistki z Górnego Śląska zdołały odrobić straty. W końcówce spotkania zawodniczki Zory miały jeszcze szansę na zwycięstwo, jednak nie potrafiły wykorzystać gry w przewadze. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się piłkarki ręczne z Rudy Śląskiej, w szeregach których najskuteczniejsze w tym meczu okazały się: Marzena Paszowska (5 bramek), Katarzyna Gleń i Anita Sikorska (po 4 bramki).

W drugim swoim występie podczas turnieju na Słowacji szczypiornistki Zgody zmierzyły się z gospodyniami imprezy, Iuventą Michalovce. Początek spotkania ułożył się fatalnie dla Polek, które po 7 minutach gry przegrywały aż 0:7! W tym momencie chyba mało kto spodziewał się, iż rudzianki będą w stanie wygrać to spotkanie. W kolejnych minutach gra ustabilizowała się, trwała wymiana ciosów "bramka za bramkę". Zespoły zeszły do szatni przy stanie 15:10 dla gospodyń. Druga połowa spotkania należała do zespołu z Rudy Śląskiej, który od początku tej części gry dyktował warunki. W 40 minucie rudzianki doprowadziły do remisu 19:19. Od tego momentu rywalki poprawiły swoją grę i licznie zgromadzeni kibice byli świadkami zaciętego pojedynku. Ostatecznie lepsza okazała się Zgoda, która końcówce meczu popełniła mniej błędów. Najwięcej bramek dla Zgody zdobyły: Marzena Paszowska (9), Małgorzata Kucińska (5), Małgorzata Krzymińska i Katarzyna Gleń (po 4).

W ostatnim, niedzielnym spotkaniu podczas XVII Memoriału Tomasa Jakubcu szczypiornistki Zgody zmierzyły się z ukraińskim zespołem Karpaty Uzhorod. Zawodniczki z Ruchy Śląskiej w pierwszej połowie meczu zaprezentowały się korzystnie, schodząc do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Niestety po zmianie stron do głosu doszły Ukrainki, które odrobiły straty z nawiązką i zakończyły spotkanie zwycięstwem. Najwięcej bramek dla drużyny z Górnego Śląska zdobyły: Agata Cebula (5) i Kornelia Karwacka (4).