Został bohaterem derbów. Wskazał mocne strony drużyny

Choć mecz nie miał znaczenia dla układu tabeli, był ważny dla obu ekip. W derbach Wielkopolski Arged Rebud KPR Ostrovia pokonała Energa MKS Kalisz (27:24). - Myślę, że kluczowa była nasza defensywa - przyznał bohater spotkania, Dawid Balcerek.

Mateusz Kozanecki
Dawid Balcerek (nr 33) PAP / PAP/Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Dawid Balcerek (nr 33)
Po raz czwarty w najwyższej klasie rozgrywkowej doszło do ostrowsko-kaliskich derbów. Już przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że Energa MKS zajmie 6. miejsce, a Arged Rebud KPR Ostrovia 7. Mimo to obie drużyny były bardzo zmotywowane.

Lepiej od początku spisywali się gospodarze, którzy do przerwy prowadzili już 14:9. Sprawili ponadto, że rywale nie rzucili żadnej bramki przez 16 minut.

- Myślę, że kluczowa była nasza defensywa. Dobrze broniliśmy. Zmuszaliśmy ich do rzutów z drugiej linii - powiedział Dawid Balcerek w rozmowie z portalem infostrow.pl.

- Dobrze funkcjonowała współpraca blok - bramkarz. Nie kojarzę, żeby kiedyś zdarzył mi się taki moment w meczu, że przez 16 minut nie straciłem bramki. Teraz była taka seria w tym meczu, kiedy zbudowaliśmy przewagę - dodał bramkarz biało-czerwonych.

Balcerek odbił 10 z 25 rzutów (40 proc. skuteczności). Do tego doszło kilka pomyłek po stronie rywali. - Stąd też wziął się taki dłuższy przestój - tłumaczył.

W niedzielę (7 kwietnia) ostrowianie zagrają w ćwierćfinale play-off z Orlen Wisłą Płock. Początek spotkania o godz. 15:00.