Oni zagrają z Orlen Wisłą. Jest komplet ćwierćfinalistów PP

Nie było niespodzianki w Zabrzu, gdzie odbył się ostatni mecz 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn. Miejscowy Górnik, choć nie bez problemów, pokonał Energa MKS Kalisz (27:21). Goście w drugiej połowie rzucili tylko siedem bramek.

Mateusz Kozanecki
Zawodnicy Górnika Zabrze Materiały prasowe / Orlen Superliga / Górnik Zabrze / Zawodnicy Górnika Zabrze
Choć w Pucharze Polski wyłoniono już dwóch półfinalistów, wciąż brakowało rozstrzygnięć w 1/8 finału. O ostatnie miejsce w najlepszej ósemce rywalizowały Górnik Zabrze oraz Energa MKS Kalisz.

Spotkanie odbyło się o bardzo nietypowej porze - w niedzielę o godz. 11:00. Faworytami byli gospodarze. Wiadomo było ponadto, że zwycięzca w kolejnej rundzie zmierzy się z potentatem, Orlen Wisłą Płock.

Spotkanie nieoczekiwanie lepiej rozpoczęło się dla podopiecznych Rafała Kuptela, którzy po 9. minutach prowadzili już 6:3, a następnie starali się utrzymywać nieznaczną przewagę.

W 22. minucie zrobiło się 12:9 dla przyjezdnych. Nie zdołali jednak utrzymać przewagi - stracili cztery bramki z rzędu i to oni musieli gonić.

Po zmianie stron zabrzanie przejęli inicjatywę. Od stanu 17:16 zdołali doprowadzić do wyniku 26:19, co przesądziło o losach spotkania. Ostatecznie Górnik pewnie awansował do ćwierćfinału.

Świetnie spisał się Patryk Mauer, którzy rzucił osiem bramek. W szeregach gości natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Matija Starcević - zaliczył pięć trafień.