Osłabiona Industria Kielce. Trudna przeprawa mistrzów w Lubinie

To nie był mecz do jednej bramki. Osłabiona Industria Kielce zainkasowała kolejny komplet punktów w Orlen Superlidze, ale wygrana z MKS Zagłębiem Lubin nie przyszła wcale łatwo.

Małgorzata Boluk
Artsiom Karalek (Industria Kielce) w akcji PAP / Sebastian Borowski / Artsiom Karalek (Industria Kielce) w akcji
Kiedy na parkiet wybiegają mistrz Polski i zespół, który w zeszłym sezonie bił się tylko o utrzymanie - faworyt mógł być tylko jeden. MKS Zagłębie Lubin zrobiło jednak w niedzielę wszystko, żeby napsuć ekipie Tałanta Dujszebajewa trochę krwi.

Warto dodać, że Industria Kielce do stolicy polskiej miedzi przyjechała osłabiona. W składzie zabrakło Andreasa Wolffa, Arkadiusza Moryty, a także braci Dujshebaevów. Drużyna Tomasza Kozłowskiego szukała swoich szans i przez całą pierwszą połowę walczyła z utytułowanym rywalem jak równy z równym.

Zespół z Kielc miał spory problem z zatrzymaniem Rafała Krupy. MKS Zagłębie Lubin odskoczyło przyjezdnym na trzy bramki (8:5 w 13'), a przez kolejne minuty spotkania utrzymywało skromny dystans.

Industria włączyła wyższy bieg i w końcówce pierwszej połowy odrobiła straty z niewielką nawiązką po trafieniach skutecznego duetu Benoit Kounkoud - Michał Olejniczak (12:14 w 28'). Końcówka należała już jednak do miejscowych napędzanych w ataku przez Mateusza Drozdalskiego.

Spotkanie miało wyrównany przebieg do czterdziestej minuty, później zaczęła odjeżdżać Industria Kielce. Świetny fragment zaliczył Haukur Thrastarson, z rzutem włączał się Tomasz Gębala (21:25 w 44') i wynik miejscowym bezpowrotnie uciekł.

Drużyna mistrzów Polski notowała bramkowe serie, a Zagłębie wyłącznie pojedyncze trafienia (22:28 w 56'). Obyło się zatem bez niespodzianki i pełna pula powędrowała na konto ekipy z Kielc.

MKS Zagłębie Lubin - Industria Kielce 24:30 (14:14)

Zagłębie: Procho, Byczek - Krupa 7, Bekisz 6, Drozdalski 4, Iskra 2, Kałużny 2, Michalak 1, Sarnowski 1, Hlusak 1, Krysiak, Moryń, Stankiewicz, Rutkowski, Kozłowski.