Pogoń Chrobrego bez efektu. Gwardia wytrzymała ciśnienie

Chociaż w Opolu padło łącznie 46 bramek, emocji zdecydowanie nie brakowało. Gwardia pokonała KGHM Chrobrego Głogów 24:22, a o wszystkim zadecydowała skuteczna końcówka ze strony gospodarzy.

Michał Gałęzewski
Na zdjęciu drużyna Gwardii Opole WP SportoweFakty / Materiał prasowy Gwardii Opole / Na zdjęciu drużyna Gwardii Opole
W tym sezonie wyżej stoją akcje KGHM Chrobrego Głogów, który nie tylko reprezentuje Polskę w europejskich pucharach, ale również prezentuje się dobrze na polskich boiskach i walczy na nich o medal. Gwardia Opole też jednak notuje niezły sezon i było jasne, że w starciu drużyn z tych miast nie zabraknie emocji.

Pierwsze minuty mogły jednak zaprzeczyć tej tezie. Dużo lepiej w mecz weszli opolanie, którzy szybko zaczęli budować swoją przewagę. Gdy już po raz drugi karnego wykorzystał Piotr Jędraszczyk, w 10 minucie było 5:1 dla Gwardii. Wtedy trener Witalij Nat poprosił o czas, po którym głogowianie wrócili do gry. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:9, a wynik ustalił Janusz Wandzel.

Po zmianie stron oglądaliśmy koncert Gwardii i problemy Chrobrego w ofensywie. W 48 minucie, gdy ponownie trafił Wandzel, było już 20:15. Często jednak przy takim wyniku drużyna, która nie ma nic do stracenia włącza piąty bieg i podobnie było tym razem.

Gwardziści uszczelnili obronę i zdobywali bramki hurtowo. To, co jeszcze chwilę temu wydawało się niemożliwe, stało się na wyciągnięcie ręki i kiedy Wojciech Dadej trafił celnie w 57 minucie spotkania, był remis 22:22! W tym momencie Bartosz Jurecki poprosił o czas, ważne piłki obronił Jakub Ałaj, a bramki na wagę trzech punktów zdobyli Fabian Sosna i Mateusz Jankowski. Komplet punktów został w Opolu.

KPR Gwardia Opole - KGHM Chrobry Głogów 24:22 (13:9)

Gwardia: Ałaj (8/24 - 33%), Malcher (2/7 - 29%) - Wojdan 4, Sosna 3, Jędraszczyk 3, Łangowski 2, Wandzel 2, Monczka 2, Jankowski 2, Milewski 2, Kawka 2, Jendryca 1, Czyczykało 1 oraz Hryniewicz, Scisłowicz, Stempin.