Pogrom Industrii w cieniu kontuzji. Niepokój w Kielcach

Corotop Gwardia nie miała nic do powiedzenia w meczu 22. kolejki ORLEN Superligi mężczyzn. Do Opola przyjechała Industria Kielce, która z łatwością rozbiła rywala 40:24. Mimo to fatalną informacją dla gości jest kontuzja Szymona Sićko.

Jakub Fordon
Alex Dujshebaev PAP / Krzysztof Świderski / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev
Industria Kielce przystąpiła do spotkania w ramach 22. kolejki ORLEN Superligi mężczyzn w fatalnych nastrojach. Nie dość, że ponownie musiała radzić sobie bez nominalnego obrotowego, to jeszcze doznała sromotnej porażki w Lidze Mistrzów podczas wyjazdowego starcia z Paris Saint-Germain (26:35). Z kolei Corotop Gwardia Opole miała na swoim koncie trzy porażki z rzędu na ligowym podwórku.

Mecz był wyrównany tylko do 7. minuty, bowiem właśnie wtedy opolanie stanęli w ataku. A takie sytuacje za każdym razem wykorzystuje tak wielki klub jak Industria. Cztery trafienia z rzędu sprawiły, że Dylan Nahi wyprowadził swój zespół na prowadzenie 8:4.

Dwa z rzędu trafienia Pawła Paczkowskiego w ciągu minuty sprawiły, że przewaga kielczan wzrosła do sześciu bramek (14:8). Mimo to ci nie mieli powodów do zadowolenia, bo jeszcze przed pierwszym kwadransem groźnej kontuzji doznał Szymon Sićko. Rozgrywający poślizgnął się przy oddawaniu rzutu i upadł na parkiet. Nie był nawet w stanie opuścić go o własnych siłach i został zniesiony na noszach. Więcej o jego kontuzji pisaliśmy TUTAJ.

Gwardia od wspomnianego wyżej stanu zanotowała dwa trafienia z rzędu, ale od 24. minuty nie powiększyła swojego dorobku. Wykorzystała to Industria, która przed przerwą dorzuciła jeszcze pięć bramek. Głównie za sprawą Arkadiusza Moryty, który w tym czasie pokonał bramkarza rywali trzykrotnie, mistrz Polski odskoczył na 19:10.

Po zmianie stron przyjezdni momentalnie wyszli na dwucyfrowe prowadzenie (21:11). Seria czterech bramek z rzędu sprawiła, że za sprawą Alexa Dujshebaeva zrobiło się 29:16. Po jednym trafieniu gospodarze syn szkoleniowca Tałanta Dujszebajewa pokonał golkipera rywali trzy razy z rzędu, a swoją obecność zaznaczył jeszcze Igor Karacić (33:17).

Mimo że w pewnym momencie Industria miała nawet 18 bramek więcej, to ostatecznie Gwardia poprawiła nieco wynik w końcówce. Mimo to pogrom gości był mocno widoczny (40:24), ale bardzo bolesna dla nich może okazać się kontuzja Sićko, bo to kolejny problem w składzie mistrza kraju.