Co tam się działo?! Szaleństwo w ostatnich sekundach półfinału Ligi Mistrzów

SC Magdeburg i FC Barcelona stworzyły kapitalne widowisko w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Ostatnie akcje regulaminowego czasu gry na długo zapadną w pamięci kibiców.

Dawid Franek
Szczypiornista Magdeburga zachował się ofiarnie Twitter / Eurosport / Szczypiornista Magdeburga zachował się ofiarnie
Na 13 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry trener SC Magdeburg poprosił o przerwę. Wówczas jego zespół przegrywał z FC Barceloną 30:31. Drużyna z Niemiec postanowiła wycofać bramkarza i rozegrać swoją ostatnią akcję w przewadze jednego zawodnika.

Wszystko w ofensywie gracze Magdeburga zrobili doskonale. Gola na 31:31 zdobył Kay Smits. Barcelona jednak zamierzała szybko odpowiedzieć.

Piłka trafiła natychmiast na środek boiska i Blanz Janc rzucił ją w stronę pustej bramki. Wtedy przy granicy pola bramkowego jeden z graczy Magdeburga wyciągnął ręce i nie pozwolił, by piłka zatrzepotała w siatce.

Zawodnicy Barcelony domagali się rzutu karnego, bo twierdzili, że obrońca niemieckiej drużyny znajdował się już w polu bramkowym. Arbiter nie wskazał jednak na siódmy metr. Tym samym zwycięzcy pierwszego półfinału Ligi Mistrzów nie udało się wyłonić w regulaminowym czasie gry. Jak się później okazało, nie pomogła również dogrywka.

Finalistę rozgrywek wyłoniły dopiero rzuty karne, a tam lepiej spisywali się zawodnicy SC Magdeburg. Ostatecznie pokonali FC Barcelonę 40:39. Drugim finalistą będzie ktoś z pary PSG / Barlinek Industria Kielce.