To może być klucz. Beniaminek Superligi z kolejnym ważnym sukcesem

Mecz spadkowicza z PGNiG Superligi Kobiet Ruchu Chorzów z MKS PR Urbisem Gniezno miał dość niespodziewany przebieg. Przyjezdne zmarnowały szansę na swój pierwszy wyjazdowy sukces. W drugiej połowie były cieniem zespołu sprzed przerwy.

Krzysztof Kempski
Monika Łęgowska Materiały prasowe / MKS PR Gniezno / Na zdjęciu: Monika Łęgowska
Zespół z pierwszej stolicy Polski miał o co grać przeciwko ostatniej drużynie PGNiG Superligi Kobiet. MKS PR Urbis musiał się bronić, by nie spaść na przedostatnią lokatę, która mogła oznaczać konieczność gry w barażach. Nad Młynami Stoisław gnieźnianki miały tylko 2 punkty przewagi.

Początek jakby nie do końca zgodnie z planem trenera Roberta Popka. Spotkanie toczyło się falami. Bramki wpadały seriami. Gospodynie za przestój między 7. a 12. minutą zapłaciły naprawdę słoną cenę. Przegrywały już 5:7 i to pomimo tego, że rywalki broniły jedną mniej. W tej części rywalizacji błyszczała Polina Masalova (6 celnych rzutów). Na linii 7. metra nie myliła się Natalia Doktorczyk i do przerwy sensacja (15:17).

Druga część rywalizacji miał już zgoła odmienny przebieg. Chorzowianki zaczęły od straty swojej zawodniczki. Z gradacji kar parkiet z czerwoną kartką opuściła Agnieszka Iwanowicz. To nie był jednak koniec kłopotów. Pomyłka goniła pomyłkę. W 41. minucie ich strata do gospodyń wynosiła już 3 trafienia (16:19 i tylko w tej części gry już 1:6). Ivo Vavra próbował jeszcze reagować, ale nic na lepsze już się nie zmieniło.

Ruch z każdą swoją stratą (łącznie było ich aż 22!) i zarazem udaną akcją MKS-u wyglądał tak, jakby tracił wszelką nadzieję i przede wszystkim ochotę do dalszej rywalizacji. Przyjezdne miały ogromny problem, by zatrzymać Magdalenę Nurską. W 50. minucie miała na swoim koncie 8 celnych rzutów. Ale i Dominika Hoffmann okazywała się być czasem po prostu nie do przejścia.

Miejscowe nie pozwoliły sobie na sensację i pewnie pokonały ostatni w tabeli Ruch. Tym samym zwiększyły swoją przewagę nad miejscem barażowym w grupie spadkowej. Tytuł MVP spotkania powędrował do Nurskiej.