MŚ w piłce ręcznej. Węgrzy rozstrzygnęli mecz do przerwy. Koreańczycy bez szans

Zgodnie z przewidywaniami, od okazałej wygranej mistrzostwa świata rozpoczęli Węgrzy. Madziarzy losy spotkania rozstrzygnęli już po pół godzinie rywalizacji.

Paweł Nowakowski
Pedro Rodriguez PAP/EPA / Johan Nilsson / Na zdjęciu: Pedro Rodriguez
Węgierscy szczypiorniści rozkręcali się powoli, lecz od pierwszych minut dyktowali warunki na parkiecie w Kristianstad. W 17. minucie prowadzenie Madziarów na 12:7 podwyższył Miklos Rosta. Dla Koreańczyków był to sygnał, że zaczyna robić się niebezpiecznie.

Trener azjatyckiej drużyny wziął czas - na nic to się jednak zdało. Dominacja Węgrów uwidoczniała się z każdą kolejną akcją, a losy spotkania rozstrzygnięte zostały już do przerwy. Po pół godzinie gry na tablicy wyników było aż 21:11 i jasne stało się, że dwa punkty powędrują na konto drużyny prowadzonej przez Cheme Rodrigueza.

Okazała zaliczka nie uśpiła Węgrów w drugiej części. Koreańczycy walczyli ambitnie, nie mieli jednak sportowych argumentów, by przeciwstawić się Węgrom. Okazałe zwycięstwo faworyta - zgodnie z przewidywaniami, stało się faktem. Siedem bramek rzucił Mate Lekai, zostając najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

Węgierską reprezentacje czekać będzie w drugiej kolejce znacznie cięższa przeprawa. Przyjdzie im zagrać z Islandią, przeze wielu typowaną do zdobycia medalu. Koreańczycy z kolei zmierzą się z Portugalią. Oba mecze odbędą się w sobotę 14 stycznia.

Węgry - Korea Południowa 35:27 (21:11)

Węgry: Szekely, Mikler - Lekai 7, Rosta 5, Rodriguez 5, Banhidi 4, Boka 3, Bodo 3, Bujdoso 3, Szita 2, Ilić 1, Hanusz 1, Ligetvari 1, Sipos, Ancsin, Szollosi.
Karne:
4/7.
Kary:
16 min. (6 min. - Ligetvari, 2 min. - Banhidi, Szita, Ancsin, Ilić, Bodo.