Towarzysko: Mistrzowie Europy zdominowali Niemców

Znakomita druga połowa w wykonaniu Szwecji zaowocowała wygraną 37:33 z reprezentacją Niemiec w meczu EHF Euro Cup. Styl gry mistrzów Europy robi wrażenie na niespełna 3 miesiące przed mundialem.

Paweł Nowakowski
Eric Johansson w akcji Materiały prasowe / EHF / Eric Johansson w akcji
Licznie zgromadzeni kibice w Mannheim oglądali bardzo ciekawe widowisko. Gospodarze do przerwy tracili do Szwedów trzy bramki i pozostawali w grze. Mistrzowie Europy w drugiej odsłonie pokazali jednak wielką klasę i zanotowali wymarzony start 6:0.

To ustawiło dalsze losy pojedynku. Niemcy mieli wielkie problemy ze sforsowaniem defensywy 5-1 w wykonaniu Szwedów. Na nic zdała się fenomenalna tego dnia dyspozycja obrotowego Johannesa Golli. Zawodnik Flensburga rzucił aż dwanaście bramek na 14 oddanych rzutów i w dodatku wszystkie z gry!

Świetnie grą ekipy Trzech Koron dyrygował Jim Gottfridsson, mający w całym meczu aż 10 asyst. W pewnym momencie przewaga mistrzów Europy wynosiła już osiem trafień. Pod koniec Niemcom udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

Niclas Ekberg świętował w Mannheim bramkę numer osiemset dla reprezentacji Szwecji - łącznie ma ich już 804.

Andreas Wolff z Łomży Industrii Kielce obronił raptem pięć rzutów i miał 20-procentową skuteczność (5/24). W sobotę 15 października Niemcy zagrają wyjazdowe spotkanie z Hiszpanią, a Szwedzi dzień później podejmą Duńczyków.