1
2
4
89'

W ostatnich minutach podniosła się temperatura w pobliżu bramki reprezentacji Turcji. Ochotę na wpakowanie do niej piłki mieli Benjamin Henrichs oraz Serge Gnabry. Ostatecznie wszyscy albo zostali zablokowani, albo spudłowali, dlatego wznowienie od bramki zostało przyznane gościom. Ciekawe, ile minut doliczy Bartosz Frankowski.

2
2
1
85'

I raz jeszcze skutecznie w obronie gracze znad Bosforu.

1
1
1
83'

Niemcy atakują nieco za bardzo chaotycznie. To nie zapowiada niczego dobrego. Być może podopieczni Juliana Nagelsmanna jakimś sposobem pokonają raz jeszcze bramkarza Turcji, jednak będąc szczerym, nie zanosi się na to.

1
1
3
81'

Niemcy. Schodzi: Julian Brandt. Wchodzi: Marvin Ducksch.

wchodzi Wchodzi
Marvin Ducksch #20
schodzi Schodzi
78'

Spieszy się Niemcom. Kolejne rozczarowanie wisi w powietrzu, a przecież Julian Nagelsmann miał nadać rumieńce przygotowaniom gospodarzy do zbliżającego się coraz większymi krokami Euro 2024.

1
1
1
75'

I pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu. Problemy Niemców!

1
1
73'

Niemcy. Schodzi: Florian Wirtz. Wchodzi: Serge Gnabry.

Serge Gnabry #10
73'

Niemcy. Schodzi: Joshua Kimmich. Wchodzi: Leon Goretzka.

72'

Turcja. Schodzi: K. Yildiz. Wchodzi: K. Akturkoglu.

K. Akturkoglu #7
K. Yildiz #19
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Y. Sari.

Turcy absolutnie nie kalkulowali i rozdrażnieni wyrównaniem szukali ponownie gola na miarę prowadzenia. Na dodatek ich selekcjoner trafił z wprowadzeniem z ławki rezerwowych Yusufa Sariego. Właśnie ten zmiennik zabrał się za wykonanie rzutu karnego w 71. minucie i strzelił na 3:2 do bramki Niemców. Gospodarzom nie podobała się decyzja Bartosza Frankowskiego, ale nie mogli cofnąć czasu.

Y. Sari #17
Turcja
1
1
3
70'

Będzie jedenastka dla Turcji!

1
1
70'

Coraz większa liczba zmienników prezentuje się na boisku po stronie reprezentacji Turcji. Nie kalkuluje selekcjoner gości i szuka sposobu na dowiezienie pozytywnego wyniku do końca spotkania.

1
1
64'
Y. Sari #17
I.C. Kahveci #8
64'

Turcja. Schodzi: I.C. Kahveci. Wchodzi: Y. Sari.

Y. Sari #17
64'

Turcja. Schodzi: Y. Yazici. Wchodzi: B.A. Yilmaz.

B.A. Yilmaz #9
Y. Yazici #11
63'

Turcja. Schodzi: F. Kadioglu. Wchodzi: E. Elmali.

E. Elmali #13
F. Kadioglu #20
63'

W ostatnim fragmencie spotkania najciekawsza była akcja napędzona podaniem Ilkaya Guendogana. W ostatnim momencie zorientowali się goście znad Bosforu i nie pozwolili na sprawdzenie ich bramkarza niebezpiecznym uderzeniem. Nie zadowala gospodarzy kompromisowy wynik.

1
60'

Reprezentanci Niemiec starają się pójść za uderzeniem. Podopieczni Juliana Nagelsmanna złapali odrobinę wiatru w żagle, a czas pokaże, czy uda im się rozstrzygnąć zażartą konfrontację.

1
57'

Żółtą kartkę otrzymał A. Omur po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych.

A. Omur #10
Turcja
2
49'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Niclas Fuellkrug. Asystował mu Florian Wirtz.

Niemcy przygotowali w przerwie dobry plan na doprowadzenie do remisu 2:2. Strzelili gola nawet wcześniej niż w pierwszej połowie. Była 49. minuta i Niclas Fuellkrug wykorzystał dogranie Floriana Wirtza i przywrócił w Berlinie nadzieję na zwycięstwo gospodarzy. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie.

czas Druga połowa
46'

Turcja. Schodzi: I. Yuksek. Wchodzi: S. Özcan.

S. Özcan #5
I. Yuksek #16
Czy Niemcy wyrównają po przerwie?
1
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

2
1
komentarz

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2, a gospodarze mogą być tylko umiarkowanie zadowoleni z postawy Nationalelf. Podopieczni Juliana Nagelsmanna ruszyli do ataku i wcześnie strzelili gola. Z czasem wdali się jednak w nerwową konfrontację z Turkami, a ci w chaosie odebrali prowadzenie przeciwnikom i jeszcze odwrócili rezultat.

1
45+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił K. Yildiz. Asystował mu K. Ayhan.

Bartosz Frankowski doliczył dwie minuty do pierwszej połowy spotkania i właśnie w tym czasie Turcja strzeliła gola na 2:1. Powtarza się scenariusz z poprzedniego meczu Niemców przeciwko Meksykowi, w którym pozwolili przeciwnikom na odwrócenie wyniku. Z pokonania Kevina Trappa cieszy się Kenan Yildiz.

3
45'

Doliczone dwie minuty.

2
42'

Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

1
40'

Nie minęła pierwsza połowa i konieczne okazało się przeprowadzenie pierwszej zmiany personalnej w reprezentacji Turcji. Rośnie napięcie na boisku, czego potwierdzeniem są żółte kartki od Bartosza Frankowskiego.

5
3
2
38'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił F. Kadioglu. Asystował mu A. Bardakci.

Niemcy nie utrzymali przewagi do końca pierwszej połowy spotkania. Napięcie na boisku rosło, a w takich warunkach lepiej czuli się Turcy. Drużyna znad Bosforu doprowadziła do remisu 1:1 w 38. minucie. Na zakończenie zgrabnego ataku Ferdi Kadioglu oddał uderzenie do bramki Kevina Trappa po dograniu Abdulkerima Bardakciego. Przydał się w ofensywie gości środkowy obrońca.

Turcja
Asysta:
5
5
4
34'

Turcja. Schodzi: E. Akbaba. Wchodzi: A. Omur.

A. Omur #10
E. Akbaba #21
34'

Żółtą kartkę otrzymał I.C. Kahveci i to drugi zawodnik reprezentacji Turcji z kartonikiem na koncie.

Turcja
3
32'

Przerwa w grze była spowodowana urazem.

1
30'

Po dwóch kwadransach spotkania na koncie obu zespołów tylko jedno uderzenie celne, więc nie ma zatrzęsienia sytuacji podbramkowych. Niemcy bronią skutecznie swojej zaliczki, a riposta Turcji została powstrzymana przez czujnego między słupkami Kevina Trappa.

27'

Żółtą kartkę otrzymał O. Kabak za ostre przewinienie.

O. Kabak #15
Turcja
2
1
1
26'

Na razie żadne przewinienie od początku spotkania nie zostało wycenione przez Bartosza Frankowskiego na napomnienie żółtym kartonikiem. Piłkarze mają się na baczności i koncentrują się mocniej na atakowaniu bramki przeciwników niż jego kości.

21'

Nic nie wynikło z rzutu wolnego przyznanego gospodarzom przez prowadzącego spotkanie Bartosza Frankowskiego.

16'

Już w 16. minucie sprawnie wymieniający podania Niemcy mieli możliwość dołożenia gola do swojej przewagi. Joshua Kimmich uruchomił podaniem Leroya Sane, jednak ten sprawdził się lepiej w roli asystenta niż egzekutora. Uderzenie kolejnego zawodnika znanego z niemieckich oraz angielskich boisk zakończyło się pudłem.

15'

Po kwadransie meczu bliżej odniesienia zwycięstwa Niemcy.

12'

Reprezentanci Turcji wreszcie przejęli piłkę, która sprawnie cyrkulowała między gospodarzami w centrum boiska. Powędrowała ona na skrzydło, skąd dośrodkowanie zostało poskromione przez gospodarzy tego meczu towarzyskiego.

8'

Pytanie, czym odpowie Turcja na akcję zakończoną strzałem do bramki Kaia Havertza. Nie trzeba specjalnie przekonywać nawet małych obieżyświatów, że drużyna znad Bosforu również nie może narzekać na brak wsparcia w Berlinie.

1
5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kai Havertz. Asystował mu Leroy Sane.

Niemcy postanowili pokazać kibicom na Olimpiastadionie, że wiadomości o ich rosnącej formie nie są przesadzone. Już w 5. minucie gospodarze zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Kaia Havertza. Goście nie zdążyli jeszcze na dobre wyjść z własnej połowy boiska, a już zobaczyli piłkę w bramce Altaya Bayindira po efektownym uderzeniu Kaia Havertza. Asystował mu Leroy Sane.

3'

Sędzia dał zawodnikom sygnał do rozpoczęcia konfrontacji na Olimpiastadionie w Berlinie. Bartosz Frankowski postara się przejść przez 90 minut bez kontrowersji, ale powinien mieć się na baczności, ponieważ na murawie nie brakuje temperamentnych osobowości.

03:45

Kadrowicze dotarli do Berlina w czwartek.

03:43

W październiku Turcja odniosła wysokie zwycięstwo z Łotwą.

03:42

Turcja ma za sobą zwycięstwo 4:0 z Łotwą. Ten przeciwnik był w przeszłości niewygodny dla zawodników znad Bosforu, jednak tym razem odnieśli przekonującą wygraną. Aż trzy gole strzeliła w końcówce spotkania.

03:41

Turcja zagra w meczu towarzyskim w Berlinie.

03:40

Reprezentanci Niemiec mają coraz mniej czasu na poprawienie wyników.

03:39

W październiku w poprzednim meczu Niemcy zremisowali 2:2 z Meksykiem. Drużyna Juliana Nagelsmanna objęła prowadzenie dzięki strzałowi Antonio Ruedigera, ale następnie straciła dwa gole. To ona ustaliła wynik uderzeniem Niklasa Fuellkruga.

1
1
03:36

Przygotowania reprezentantów Niemiec.

03:18

W sobotę reprezentacja Niemiec stanie przed kolejnym sprawdzianem w okresie przygotowań do Euro 2024. Gospodarze zbliżającego się turnieju nie prezentowali się jak dotąd dobrze i to delikatnie napisane. Złe wyniki doprowadziły do zmiany selekcjonera z Hansiego Flicka na Juliana Nagelsmanna.