(1:0)
Zakończony
Śląsk Wrocław
komentarz

Śląsk Wrocław marzył o wygranej w Zabrzu i zajęciu fotelu lidera. Drużyna Jacka Magiery zawiodła i osłabiona brakiem Erika Exposito przegrała z Górnikiem 0:2.

6
4
2
1
90+5'

Z pola karnego uderzył Schwarz, ale wysoko ponad bramką.

2
1
90+4'
ŻÓŁTA KARTKA
8
2
1
90+3'

Końcowe fragmenty, Górnik ma mecz pod kontrolą i jest coraz bliżej wygranej.

13
6
1
1
90+1'

Na murawie leży Ennali. Zawodnika Górnika złapały skurcze.

1
1
2
5
90'

Jeszcze 5 minut gry przed nami.

3
1
1
1
90'

Dobry strzał Żukowskiego, ale czujny w bramce jest Bielica.

7
1
1
1
88'

Uderzał Samiec-Talar, ale słabszą nogą i bez większej wiary w powodzenie.

4
4
2
1
87'
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Lukoszek. Asystował mu Lawrence Ennali. Po emocjach! Kontra Górnika, Ennali do Lukoszka, a ten z bliska do siatki na 2:0!

27
18
5
3
3
84'
CZERWONA KARTKA

Ależ groźny i srogi jest pan Marciniak. Właśnie wyrzucił z ławki jednego z członków sztabu szkoleniowego Śląska.

7
6
2
2
83'
82'

Kontra Śląska, strzał z pola karnego zablokował obrońca! Mógł być remis!

3
1
81'
4
2
2
79'

Coraz mniej czasu na uratowanie co najmniej punktu ma Śląsk. Górnik dobrze się broni.

7
3
1
76'
76'
76'

Leiva uderzył z dystansu, ale wyraźnie niecelnie. Niepotrzebna próba.

2
1
1
75'

Górnik ożywił się, strzał Kapralika, ale wprost w Leszczyńskiego.

2
2
1
75'

Szczesniak starał się głową wykończyć dogranie Janzy. Trafił w boczną siatkę!

1
2
2
2
73'

Coraz bardziej dramatycznie bronią się zabrzanie. Przed momentem Górnika uratował Janicki.

3
2
1
2
71'
70'

Rzut rożny dla Śląska, ale przekombinowali wrocławianie, w końcu Olsen źle zagrał.

3
7
1
69'

Dogranie z kornera, strzał głową poszybował ponad bramką. Śląsk szuka wyrównania.

2
3
1
1
4
68'

W Zabrzu zaczęło lać. Będzie się działo! Śląsk w natarciu.

3
2
4
4
5
66'

Wydawało się, że sędzia podyktował rzut karny. Okazało się, że Szymon Marciniak dopatrzył się fayulu w ataku.

4
3
3
2
1
63'
63'
62'

Minuty płyną, Górnik prowadzi, Śląsk niewiele potrafi zdziałać.

5
4
1
1
59'

Pokazał się Kapralik, który niespodziewanie uderzył z dystansu. Leszczyński sparował piłkę na rzut rożny.

4
2
2
1
1
58'

Śląsk w ostatnich minutach więcej uwagi musi poświęcać defensywie.

3
2
2
55'

Groźnie z dystansu uderzył Lukoszek. Leszczyński pewnie interweniował.

3
2
1
2
53'

Zamieszanie w polu karnym Górnika. Do piłki dopadł Klimala i z pięciu metrów trafił w słupek!

8
8
7
2
5
51'

Janża dogrywał z rzutu wolnego, piłka doleciała tam, gdzie stał bramkarz.

1
49'

Ennali ucierpiał upadając na piłkę i potrzebuje pomocy medycznej.

2
1
1
46'

Ennali uciekł Konczkowskiemu, ale przeciągnął dośrodkowanie.

4
2
1
1
czas Druga połowa
komentarz

Dość zamknięty mecz, swoje okazje miał jednak Śląsk, miał i Górnik. W końcu trafili zabrzanie i do przerwy prowadzą 1:0.

11
5
3
4
2
45'

Pogramy jeszcze przez 2 minuty.

3
2
2
5
5
44'

Górnik prowadzi, Śląsk po stracie gola niewiele potrafi zdziałać.

9
6
41'

Teraz, mamy nadzieję, mecz się nam rozkręci. Śląsk musi gonić.

4
5
1
40'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Lukoszek. Asystował mu Damian Rasak. Tymczasem klasę pokazał Górnik! Rasak pięta do Lukoszka, ten wpadł w pole karne, zwiódł obrońcę i mierzonym strzałem z dość trudnej pozycji pokonał Leszczyńskiego! 1:0!

26
13
3
3
6
39'

Słyszymy na stadionie: U nas zawsze jest kultura. Oj, pamiętamy demolkę na Stadionie Śląskim wartą 1,2 mln zł. Widać nie do końca.

5
5
1
3
5
38'
4
2
3
2
36'

Czekamy na gola w meczu. Zdobyta bramka na pewno otworzy to dość zamknięte spotkanie.

1
2
4
2
33'

Macenko doznał urazu stopy po starciu z rywalem. Moment przerwy w grze.

3
1
2
32'

Mustafić przymierzył z dystansu. Daleko od bramki Górnika Zabrze.

2
2
30'

Aktywniejszy w ostatnich minutach jest Górnik. Zabrzanie starają się wykorzystać fakt, że goście przestali szukać swoich szans w ofensywie.

3
1
27'

Ennali kolejny raz ruszył z piłką, zszedł do środka, ale pospieszył się ze strzałem i uderzył w zasięgu rąk bramkarza!

4
6
3
1
1
25'

Przy interwencji ucierpiał Bejger. Obrońca potrzebuje pomocy medycznej.

2
24'

Enalli wpadł z piłką w pole karne, ale dograł zbyt mocno.

1
3
1
21'

Atak pozycyjny Górnika. Jednak niewiele z tego wynika. Zamknięty mecz. Śląsk teraz również czeka.

3
18'

Czyż dopadł do piłki przed polem karnym. Momentalnie uderzył, trafił jednak w obrońcę.

1
1
16'

Gra przeniosła się w okolice środka pola. Zabrzanie skutecznie oddalili grę od własnej bramki.

5
13'

Po rzucie rożnym i zgraniu piłki z trzech metrów przestrzelił Bejger! Jak on tego nie trafił!?

1
3
2
1
3
12'

Bardzo groźnie uderzył Pokorny, Bielica po raz drugi uratował gospodarzy!

4
1
3
11'

Śląsk Wrocław dłużej utrzymuje się przy piłce. Górnik gra swoje, czyli oddaje pole rywalowi i będzie szukał szans w kontrach.

1
1
8'

Leiva uderzył z rzutu wolnego z ok. 17 metrów. Bramkarz zdołał odbić piłkę!

1
1
3
6'

Zagranie w pole karne do Sekulicia. Szybszy jednak Petkow, który wybił piłkę na korner.

1
1
4'

Odpowiedź wrocławian. Z dystansu mocno uderzył Pokorny, tuż ponad bramką gospodarzy.

1
1
1
3'

Janża dogrywał z rzutu wolnego. Nikt piłki nie trącił i ta padła łupem bramkarza.

1
1
czas Start meczu
17:18

Mecz poprowadzi Szymon Marciniak (Płock).

3
Kto wygra mecz?
Będzie remis
4
1
17:17

W niedzielę przegrała Jagiellonia. Jeśli Śląsk pokona w Zabrzu Górnika, to zostanie liderem ligi. Gospodarze w przypadku zwycięstwa dołączą do drużyn walczących o puchary.