PKO Ekstraklasa: 7. kolejka
28 sie 2022 15:00
90+2'

Częstochowianie nie dopuszczają rywali do głosu. Wydaje się, że gospodarze pogodzili się z porażką.

25
7
1
1
90'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

14
2
4
90'

Vladislavs Gutkovskis z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki. Tomasz Musiał zasygnalizował spalonego.

2
1
2
3
16
89'

Mateusz Wdowiak obchodzi dzisiaj 26. urodziny. Piłkarz Rakowa mógł skompletować dublet, jednak tym razem nie trafił w bramkę.

3
4
4
2
3
89'
ŻÓŁTA KARTKA
Śląsk Wrocław
3
3
1
1
87'

Wygląda na to, że piłkarze Rakowa Częstochowa nie mają dość. Akcja cały czas toczy się pod polem karnym Śląska Wrocław.

18
6
2
2
1
85'

Zawodnicy Śląska Wrocław są załamani. Patryk Janasik w zasadzie sprezentował piłkę gościom.

13
7
1
83'
82'
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Wdowiak. Asystował mu Szymon Czyż.

To jest już nokaut! Szymon Czyż uruchomił podaniem Mateusza Wdowiaka, a ten miał trochę miejsca w polu karnym i przerzucił piłkę nad Michałem Szromnikiem.

Raków Częstochowa
36
17
2
4
5
79'

Bardzo dobrą sytuację wypracował sobie Nahuel Leiva. Po jego strzale piłka przeleciała obok prawego słupka.

5
1
5
78'

Akcja rezerwowych. Wrzutka Iviego Lopeza do Vladislavsa Gutkovskisa, Łotysz uderzył jednak niecelnie.

1
2
6
8
75'

Tylko kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Śląsk Wrocław nie ma zbyt wielu argumentów w ataku.

6
5
2
2
2
73'
10
3
2
3
1
73'
4
2
2
4
7
72'

Po wejściu na boisko Ivi Lopez przymierzył z rzutu wolnego. Filar Rakowa Częstochowa trafił w mur.

2
2
1
1
71'
71'
68'

Ależ próba Giannisa Papanikolaou! Uderzenie z dużej odległości i ofiarna interwencja Michała Szromnika.

7
3
2
3
3
67'

Nie brakuje emocji we Wrocławiu.

65'

Po chwili zastanowienia Tomasz Musiał uznał bramkę. Gramy dalej.

11
3
1
1
64'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartosz Nowak. Asystował mu Mateusz Wdowiak.

Błyskawiczna odpowiedź drużyny Marka Papszuna. Mateusz Wdowiak płasko dośrodkował w pole karne i Bartosz Nowak w świetnym stylu sfinalizował całą akcję. Defensywa Śląska Wrocław była bezradna.

19
6
3
6
62'

Długo trzeba było czekać na pierwszą bramkę w sezonie Erika Exposito. Przełamanie Hiszpana nastąpiło w 7. kolejce.

3
1
2
1
4
60'

Szybka akcja Rakowa Częstochowa. Victor Garcia swoją interwencją uratował drużynę gospodarzy.

4
3
1
3
59'
59'
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Erik Exposito.

Do piłki podszedł sam poszkodowany. Erik Exposito precyzyjnie uderzył w prawy dolny róg.

11
4
3
10
19
57'

Rzut karny dla Śląska Wrocław! Sędzia uznał, że Erik Exposito był faulowany pod bramką.

9
2
8
8
26
56'

Tomasz Musiał biegnie do monitora. Czekamy...

7
1
2
4
55'

Zamieszanie pod bramką Rakowa Częstochowa. Vladan Kovacević zatrzymał Erika Exposito, gospodarze domagają się rzutu karnego.

3
1
1
4
53'
4
4
6
11
51'

Nahuel Leiva napędził kontratak Śląska Wrocław. Niewielki pożar pod bramką Rakowa Częstochowa ugasił Vladan Kovacević.

6
3
1
49'

Bartosz Nowak próbował zaskoczyć Michała Szromnika z rzutu wolnego. Bramkarz sparował piłkę do boku.

10
1
4
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Władysław Koczerhin. Asystował mu Bartosz Nowak.

Raków Częstochowa przycisnął po zmianie stron. Bartosz Nowak wypatrzył z rzutu rożnego Władysława Koczerhina, który był ustawiony przed polem karnym. Ukrainiec zdecydował się na strzał z powietrza, Michał Szromnik skapitulował po raz drugi.

29
14
5
2
5
czas Druga połowa
46'
45+1'

Niesamowite uderzenie Erika Exposito! Hiszpan przymierzył z dużej odległości i piłka otarła się o spojenie słupka z poprzeczką.

5
2
1
3
45'

Arbiter doliczył minutę do pierwszej połowy.

1
1
1
1
1
44'

Fabian Piasecki złożył się do strzału głową po centrze z prawej strony. Piłka wylądowała w rękawicach Michała Szromnika.

6
7
2
1
3
43'

1
41'

Z rzutu wolnego zagrywał Victor Garcia. Vladan Kovacević wygrał pojedynek powietrzny i pewnie wypiąstkował piłkę.

7
2
3
39'

Władysław Koczerhin szukał sobie miejsca do strzału, lecz John Yeboah padł na murawę. Tomasz Musiał zatrzymał grę.

1
3
4
37'

Podopieczni Marka Papszuna kontrolują wydarzenia boiskowe. Gospodarze nadal czekają na swoją szansę.

8
5
2
35'

Przerwa na nawodnienie. Przy okazji klubowi lekarze zajęli się Danielem Leo Gretarssonem.

3
1
1
1
33'

Z dośrodkowania Frana Tudora wyszedł centrostrzał. Bramkarz Śląska Wrocław nie dał się zaskoczyć.

2
1
2
2
32'

Defensorzy Śląska Wrocław mają mnóstwo roboty. Tym razem Konrad Poprawa wygrał pojedynek na skrzydle.

2
1
2
3
30'

Piłkarze Śląska Wrocław nie potrafią wymienić kilku podań. Przyjezdni mają tylko jednobramkową przewagę.

1
1
2
28'

Władysław Koczerhin mógł wpisać się na listę strzelców. Ukrainiec próbował przelobować Michała Szromnika i piłka zatrzymała się na poprzeczce.

3
1
2
5
4
26'

Sędzia uznał, że Bogdan Racovitan sfaulował Johna Yeboaha. Marek Papszun wychodzi z siebie.

7
2
1
4
24'

Dynamiczne wejście Patryka Kuna w pole karne Śląska Wrocław. Wahadłowy został zablokowany, jednak wywalczył stały fragment gry.

9
1
1
3
22'

Ivan Djurdjević może pluć sobie w brodę. Latem Fabian Piasecki przeszedł ze Śląska Wrocław do Rakowa Częstochowa za około 200 tysięcy euro. Napastnik skarcił swój były klub.

8
7
1
1
1
20'

Groźne uderzenie Patricka Olsena, ale Vladan Kovacević stanął na wysokości zadania. Skuteczna interwencja Bośniaka.

11
1
2
19'

Strzelec gola miał kolejną szansę. Fabian Piasecki wpadł w pole karne i przeniósł piłkę nad bramką.

5
3
3
2
2
19'
2
2
1
17'

John Yeboah ruszył lewym skrzydłem. Świetnie zachował się Vladan Kovacević, który wybiegł z bramki i wybił piłkę za linię boczną.

7
2
2
15'

Pierwotnie autor bramki miał zasiąść na ławce rezerwowych Rakowa Częstochowa. W ostatniej chwili Fabian Piasecki zastąpił Sebastiana Musiolika.

13
5
2
13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fabian Piasecki.

Raków Częstochowa już na prowadzeniu! Michał Szromnik pewnie obronił uderzenie Władysława Koczerhina, ale Fabian Piasecki był idealnie ustawiony w polu karnym. Napastnik tylko dopełnił formalności.

28
13
7
12'

Fabian Piasecki walczył o piłkę z Michałem Szromnikiem. Golkiper gospodarzy oddalił grę od własnej bramki.

1
3
10'

Patrick Olsen przekroczył limit żółtych kartek. Środkowy pomocnik na pewno nie zagra w następnym meczu wrocławian.

1
1
1
2
9'
3
2
2
2
8'

Naprawdę mało brakowało.

1
6'

Fran Tudor ostro zaatakował Victora Garcię. Zawodnik Rakowa przeprosił rywala i nie będzie napomnienia w postaci żółtej kartki.

4
1
1
1
5'

W pierwszych minutach częstochowianie próbują zaznaczyć swoją przewagę. Piłkarze Rakowa spokojnie rozgrywają piłkę.

4
2
2
3'

Bartosz Nowak opanował piłkę w polu karnym i skierował ją do siatki. Radość gości była jednak przedwczesna. Spalony!

6
7
1
3
9
1'

Nagła zmiana w "jedenastce" Rakowa Częstochowa. Fabian Piasecki gra w ataku zamiast Sebastiana Musiolika.

czas Start meczu
Jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy mecz?
Wygra Śląsk Wrocław
Będzie remis
Wygra Raków Częstochowa
1
1
14:54

Spotkanie Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa poprowadzi Tomasz Musiał (Kraków).

14:50

Ivi Lopez rozpocznie mecz na ławce rezerwowych gości:

14:46

Bez zmian w składzie Śląska Wrocław:

14:44

Raków Częstochowa zakończył swoją wakacyjną przygodę w europejskich pucharach. Zawodnicy Marka Papszuna wracają na krajowe podwórko i w niedzielę powalczą o punkty ze Śląskiem Wrocław. Rywalizacja tych drużyn rozpocznie się o godz. 15:00.