36. kolejka w grupie mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy NA ŻYWO!

Lechia - Wisła 2:2 !!!
Skomentuj 0
Dziękujemy za to, że byliście z nami! Zapraszamy na relacje z 37. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w sobotę i niedzielę.
Skomentuj 0
Piłka w siatce Górnika po strzale Kamil Drygas, ale gol nie został uznany, bowiem pomocnik Zawiszy znajdował się na spalonym! Była to ostatnia akcja 36. kolejki T-ME. Wyniki środowych spotkań 36. kolejki T-ME: Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:0 (2:0) Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:1 (0:0) Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:2 (0:1) Widzew Łódź - Piast Gliwice 2:1 (1:0) Zawisza - Górnik 0:1 (0:1)
Skomentuj 0
Na nic zdała się ta wycieczka bramkarza Lechii. Koniec meczu w Gdańsku. Gramy jeszcze tylko w Bydgoszczy. Wyniki zakończonych już środowych spotkań 36. kolejki T-ME: Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:0 (2:0) Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:1 (0:0) Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:2 (0:1) Widzew Łódź - Piast Gliwice 2:1 (1:0)
Skomentuj 0
Mateusz Bąk pędzi w pole karne Wisły!
Skomentuj 0
Lechia - Wisła 2:2 Stojan Vranjes pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Michała Czekaja!
Skomentuj 0
  • Rzut karny dla Lechii po ręce Michała Czekaja!
    Skomentuj 0
    Jeśli nic się nie zmieni w ostatnich minutach, to Lech Poznań po raz drugi z rzędu zostanie wicemistrzem Polski, a Ruch Chorzów awansuje do Ligi Europejskiej, choć jeszcze na 3. miejscu może go zastąpić Górnik Zabrze. Klub z Roosevelta nie ma jednak licencji na występ w rozgrywkach UEFA, więc w pucharach Polskę reprezentować będą Niebiescy.
    Skomentuj 0
    Lechia - Wisła 1:2 Semir Stilić potężnym strzałem z 11 metrów pod samą poprzeczkę pokonał Mateusza Bąka!
    Skomentuj 0
    Lechia - Wisła 1:2 !!!
    Skomentuj 0
    Rzut karny dla Wisły po zagraniu ręką przez Rafała Janickiego!
    Skomentuj 0
    Widzew - Piast 2:1 Koniec meczu w Łodzi. Widzew wygrywa z Piastem 2:1 po golach Marka Wasiluka i Eduardsa Visnakovsa. Dla gości honorową bramkę zdobył Wojciech Kędziora.
    Skomentuj 0
    Lech - Ruch 4:0 Cierpliwie budowana akcja Lecha, w końcowej fazie której Luis Henriquez zagrał prostopadle do Daylona Claasena, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Krzysztofem Kamińskim.
    Skomentuj 0
    Lech - Ruch 4:0 !!!
    Skomentuj 0
    A w Bydgoszczy słupek uratował przed stratą bramki Górnika. Huknął w niego Piotr Petasz z dobrych 30 metrów!
    Skomentuj 0
    Pogoń - Legia 0:1 Kapitalny gol Michała Kucharczyka!!! Skrzydłowy Legii przejął piłkę na 35. metrze od swojej bramki i pognał z nią w kierunku bramki Pogoni, kończąc tę ułańską szarżę potężnym strzałem z 14 metrów, którego nie zatrzymał Radosław Janukiewicz.
    Skomentuj 0
    Pogoń - Legia 0:1 !!!
    Skomentuj 0
    Lech - Ruch 3:0 Szymon Pawłowski uruchomił w polu karnym Marcina Kamińskiego, a ten spod końcowej linii wycofał piłkę przed bramkę, gdzie dopadł do niej Łukasz Teodorczyk i wpakował ją do siatki Ruchu! To 20. gol "Teo" w tym sezonie!
    Skomentuj 0
    Lech - Ruch 3:0 !!!
    Skomentuj 0
    Widzew - Piast 2:1 Ładna, zgrabna akcja Piasta w polu karnym Widzewa, którą strzałem z 4 metrów sfinalizował Wojciech Kędziora, a podawał mu "gliwicki Quintana", czyli Gerard Badia.
    Skomentuj 0
    Widzew - Piast 2:1 !!!
    Skomentuj 0
    Lechia - Wisła 1:1 Zaur Sadajew założył w polu karnym siatkę Burdenskiemu, który ratował się faulem, a rzut karny pewnym strzałem na wyrównującego gola zamienił Stojan Vranjes.
    Skomentuj 0
    Lechia - Wisła 1:1 !!!
    Skomentuj 0
    Karny dla Lechii! Fabian Burdenski sfaulował w "16" Sadajewa!
    Skomentuj 0
    Tymczasem smutna wiadomość napłynęła ze Stanów Zjednoczonych: w wieku 85 lat zmarł dziś Malcolm Glazer - właściciel Manchesteru United.
    Skomentuj 0
    Ciekawe wieści z Rumunii: Laurentiu Reghecampf chce ściągnąć do Arabii Saudyjskiej Łukasza Szukałę.
    Skomentuj 0
    A w Bydgoszczy zmiana bramkarza: kontuzjowanego w starciu z Wojciechem Łuczakiem Wojciecha Kaczmarka zastąpił Andrzej Witan.
    Skomentuj 0
    Widzew - Piast 2:0 Eduards Visnakovs ograł Horvatha i strzałem z 13 metrów pokonał Trelę. Widzew godnie żegna się z Łodzią.
    Skomentuj 0
    Widzew - Piast 2:0 !!!
    Skomentuj 0
    W Poznaniu Lech prowadzi z Ruchem 2:0, a kibice zaprezentowali taką oprawę:
    Skomentuj 0
    Zaczynamy grę po przerwie. Przypominamy, że jeśli chcecie śledzić relację z konkretnego meczu, to znajdziecie ją tutaj: Pogoń vs Legia - NA ŻYWO Lech vs Ruch - NA ŻYWO Zawisza vs Górnik - NA ŻYWO Lechia vs Wisła - NA ŻYWO
    Skomentuj 0
    Aktualna tabela grupy mistrzowskiej T-ME: 1. Legia Warszawa 45 pkt 2. Lech Poznań 40 pkt 3. Ruch Chorzów 33 pkt 4. Górnik Zabrze 31 pkt 5. Wisła Kraków 30 pkt 6. Lechia Gdańsk 28 pkt 7. Pogoń Szczecin 27 pkt 8. Zawisza Bydgoszcz 25 pkt
    Skomentuj 0
    Przy al. Piłsudskiego Piast zaczął z wysokiego "C". Widzew jest zamknięty na swojej połowie, a właśnie przed utratą bramki uratowała go poprzeczka, w którą trafił Łukasz Hanzel.
    Skomentuj 0
    A w Łodzi już zaczęli II połowę. Śledźcie naszą RELACJĘ NA ŻYWO z tego spotkania.
    Skomentuj 0
    Koniec pierwszych części gry w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu i Bydgoszcz. Wyniki do przerwy: Zawisza - Górnik 0:1 Lech - Ruch 2:0 Pogoń - Legia 0:0 Lechia - Wisła 0:1 Widzew - Piast 1:0
    Skomentuj 0
    Ależ interwencja Miśkiewicza po strzale Sadajewa z rzutu wolnego z 20 metrów! Czeczen uderzył świetnie nad murem tuż obok słupka bramki "Miśka", ale ten zdołał dobić piłkę.
    Skomentuj 0
    Lech - Ruch 2:0 Kasper Hamalainen głową w dobrym stylu wykorzystał dośrodkowanie Luisa Henriqueza z lewej strony. Kolejorz o krok od wicemistrzostwa Polski!
    Skomentuj 0
    Lech - Ruch 2:0 !!!
    Skomentuj 0
    Lech - Ruch 1:0 Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z prawej strony piłka trafiła w polu karnym Ruchu do Szymona Pawłowskiego, który strzałem z 12 metrów pokonał Kamińskiego. Bramkarzowi Niebieskich w interewencji przeszkodziła... murawa. Zawisza - Górnik 0:1  Dzikamai Gwaze z lewej flanki dograł piłkę w pole karne Zawiszy, gdzie Łukasz Nawotczyński interweniował tak niefortunnie, że wpakował ją do swojej bramki.
    Skomentuj 0
    Zawisza - Górnik 0:1 !!!
    Skomentuj 0
    Lech - Ruch 1:0!!!
    Skomentuj 0
    Dobiegła końca I połowa spotkania w Łodzi. Do przerwy Widzew prowadzi z Piastem po świetnym golu Marka Wasiluka.
    Skomentuj 0
    W 30. minucie Lecha przed utratą bramki uratował słupek! Ostemplował go strzałem zza pola karnego Bartłomiej Babiarz.
    Skomentuj 0
    Wygrywając z Piastem Gliwice, biedny jak mysz kościelna Widzew Łódź może być niemal pewnym zajęcia na koniec sezonu przedostatniego miejsca w T-Mobile Ekstraklasie przed pochodzącym z krainy miodem i miedzią płynącej - Zagłębia Lubin. Gdzie w Lubinie popełniono błąd?
    Skomentuj 0
    Lechia - Wisła 0:1 W 19. minucie Sarki zagrał z lewej strony w pole karne Lechii do Stilicia, który założył sombrero Dawidowiczowi i strzałem z powietrza pokonał Bąka. Stoper Lechii posmakował trochę południowej piłki... Widzew - Piast 1:0 Marek Wasiluk pokonał Trelę świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów. Bramkarz Piasta ani zipnął!
    Skomentuj 0
    Mamy dwa gole! Lechia - Wisła 0:1 Widzew - Piast 1:0
    Skomentuj 0
    Za nami kwadrans i wciąż bez bramek, ale to nie oznacza, że nie ma na czym oka zawiesić. Kamil Grosicki gości na meczu Pogoni z Legią i jest pod wrażeniem nowej "sektorówki" Portowców.
    Skomentuj 0
    Piast Gliwice gra w grupie spadkowej, a jednak równolegle z drużynami z grupy mistrzowskiej. Przypadek? Nie sądzę... ;)
    Skomentuj 0
    Dobrze do ekstraklasy wprowadza się Konrad Jałocha. W 7. minucie spotkania w Szczecinie bramkarz Pogoni w dobrym stylu obronił "główkę" Marcina Robaka.
    Skomentuj 0
    Co o środowych spotkaniach powinniśmy wiedzieć według Ekstraklasy SA? Póki na żadnym ze stadionów nie dzieje się nic ciekawego, zapoznajcie się z tymi infografiki:
    Skomentuj 0
    5. minuta za nami - na razie bez bramek w każdym spotkaniu.
    Skomentuj 0
    Drenaż w Łodzi się sprawdził:
    Skomentuj 0
    I poszli!
    Skomentuj 0
    Jeśli chcecie śledzić relację z konkretnego meczu, to zapraszamy tutaj: Widzew vs Piast - NA ŻYWO Pogoń vs Legia - NA ŻYWO Lech vs Ruch - NA ŻYWO Zawisza vs Górnik - NA ŻYWO Lechia vs Wisła - NA ŻYWO
    Skomentuj 0
    Sędziowie wyprowadzili już piłkarzy na boiska. Później nastąpi synchronizacja zegarków jak w Forcie Boyard i ruszamy!
    Skomentuj 0
    Tak na moment przed rozpoczęciem spotkania Lechia - Wisła wygląda PGE Arena:
    Skomentuj 0
    Pojedynek Widzewa z Piastem wydaje się być już niezagrożony. Na stadionie przy al. Piłsudskiego nie ma już śladu wczorajszej nawałnicy - nic, tylko grać przez pełne... 78 minut. Widzew: Patryk Wolański - Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Rafał Augustyniak, Marek Wasiluk - Bartłomiej Kasprzak, Princewill Okachi, Alex Bruno, Mateusz Cetnarski, Mariusz Rybicki - Eduards Visnakovs. Piast: Dariusz Trela - Mateusz Matras, Csaba Horvath, Hebert, Krzysztof Król - Tomasz Podgórski, Łukasz Hanzel, Carles Martinez, Gerard Badia - Wojciech Kędziora, Ruben Jurado
    Skomentuj 0
    Za kwadrans rozpoczną się środowe spotkania 36. kolejki T-ME, a za 16 dni usłyszymy pierwszy gwizdek podczas XX mundialu w Brazylii. Dziś FIFA ogłosiła hasła wszystkich uczestników MŚ. Który slogan podoba Wam się najbardziej?
    Skomentuj 0
    Spotkanie Lecha z Ruchem może już przesądzić o losach wicemistrzostwa Polski. Jeśli tylko Kolejorz nie da się pokonać Niebieskim, po raz drugi z rzędu zdobędzie srebrny medal MP. Jeśli natomiast przy Bułgarskiej wygrają goście, to znać będziemy już komplet pucharowiczów, ale wciąż nie będzie wiadomo, czy wicemistrzem zostanie Lech czy ruch. Lech: Krzysztof Kotorowski - Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski - Łukasz Teodorczyk. Ruch: Krzysztof Kamiński - Maciej Sadlok, Marcin Malinowski, Potr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Kamil Włodyka, Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk - Grzegorz Kuświk.
    Skomentuj 0
    Mecz Zawisza - Górnik to już typowe starcie o "pietruchę" z racji tego, że bydgoszczanie są pewni awansu do Ligi Europejskiej dzięki zwycięstwu w Pucharze Polski, a zabrzanie nie dostali licencji na grę w rozgrywkach UEFA. Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Andre Micael, Łukasz Nawotczyński, Piotr Petasz - Sebastian Dudek, Kamil Drygas, Luis Carlos - Jakub Wójcicki, Jorge Kadu, Alvarinho. Górnik: Grzegorz Kasprzik - Maciej Mańka, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Maciej Małkowski - Antoni Łukasiewicz, Szymon Drewniak - Dzikamai Gwaze, Wojciech Łuczak, Łukasz Madej - Prejuce Nakoulma.
    Skomentuj 0
    Wisła udała się do Gdańska na mecz z Lechią bez sześciu podstawowych zawodników. Tak liczne absencje zmusiły trenera Franciszka Smudę do dużych zmian w składzie - tak dużych, że w wyjściowej "11" znalazł się... Fabian Burdenski. Lechia: Mateusz Bąk - Deleu, Paweł Dawidowicz, Rafał Janicki, Nikola Leković - Maciej Makuszewski, Stojan Vranjes, Marcin Pietrowski, Piotr Wiśniewski, Piotr Grzelczak - Zaur Sadajew. Wisła: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Michał Czekaj, Dariusz Dudka, Piotr Brożek - Ostoja Stjepanović, Alan Uryga - Emmanuel Sarki, Fabian Burdenski, Semir Stilić - Łukasz Garguła.
    Skomentuj 0
    Znamy już składy na mecz Pogoń - Legia. Trener Henning Berg dał szansę tym zawodnikom, którzy wcześniej grali mniej. W bramce Wojskowych stanie absolutny debiutant: 23-letni Konrad Jałocha. Pogoń: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Mateusz Lewandowski - Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski - Patryk Małecki, Takafumi Akahoshi, Dominik Kun - Marcin Robak Legia: Konrad Jałocha - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Łukasz Broź - Henrik Ojamaa, Daniel Łukasik, Helio Pinto, Raphael Augusto, Jakub Kosecki - Orlando Sa.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Sędziowie dzisiejszych spotkań T-ME: Widzew vs Piast - Paweł Gil  Pogoń vs Legia - Daniel Stefański  Lech vs Ruch - Minoru Tojo  Zawisza vs Górnik - Tomasz Musiał  Lechia vs Wisła - Szymon Marciniak  A tu sprawdzicie, jakie oceny zbierają sędziowie T-ME w fazie finałowej:
    Skomentuj 0
    Informacją dnia była decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która przyznała Wiśle Kraków i Ruchowi Chorzów licencję na grę w europejskich pucharach w sezonie 2014/2015.
    Skomentuj 0
    Poza czterema meczami grupy mistrzowskiej rozegrany, a raczej dokończony, zostanie też pojedynek grupy spadkowej Widzew Łódź - Piast Gliwice. Rozpoczęte wczoraj spotkanie zostanie wznowione o godzinie 20:30 od 12. minuty. Przypominamy, jak wyglądała wczoraj murawa stadionu przy al. Piłsudskiego:
    Skomentuj 0
    Zapraszamy na relację NA ŻYWO z pięciu środowych spotkań 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wiemy już, że mistrzem Polski po raz drugi z rzędu, a po raz 10. w historii została Legia Warszawa. Wiemy też, że w przyszłym roku w T-Mobile Ekstraklasie nie zagrają już Widzew Łódź i Zagłębie Lubin. Wciąż jednak nie wiadomo, kto będzie wicemistrzem kraju i kto oprócz Lecha Poznań i Zawiszy Bydgoszcz będzie reprezentował Polskę w Lidze Europejskiej. Dziś poznamy odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań. Jeśli Lech Poznań zremisuje z Ruchem Chorzów, to obroni pozycję wicelidera, a jeśli Niebiescy wygrają przy Bułgarskiej to zagwarantują sobie awans do LE, jednocześnie zostawiając otwartą sprawę wicemistrzostwa.