El. MŚ 2018: "czarny październik" - tych gwiazd zabraknie w najbliższych meczach reprezentacji

W czwartek rusza kolejna runda meczów el. MŚ 2018. Dla wielu kontuzjowanych gwiazd światowej piłki to "czarny październik". Kto nie pomoże swoim drużynom narodowym w nadchodzących spotkaniach?

Maciej Kmita

Lionel Messi (Argentyna)

Kontuzja mięśnia przywodziciela, której Leo Messi doznał w meczu 5. kolejki Primera Division z Atletico Madryt (1:1), była na tyle poważna, że Argentyńczyk opuści mecze reprezentacji z Peru i Paragwajem. Gwiazdor Dumy Katalonii powinien wrócić do zdrowia tuż po przerwie na spotkania międzypaństwowe i ma wystąpić w zaplanowanym na 15 października meczu ligowym z Deportivo La Coruna.

Trwająca już dwa tygodnie absencja Messiego to olbrzymia strata dla mistrza Hiszpanii i reprezentacji Argentyny. W ośmiu występach w bieżącym sezonie 29-latek strzelił osiem goli i zaliczył pięć asyst, mając udział w bramce Barcelony co 51 rozegranych minut. Z kolei we wrześniu Argentyna pokonała Urugwaj (1:0) w meczu el. MŚ 2018 właśnie po jego trafieniu.