Polacy na świecie: "Lewy" show i inni bombardierzy (wideo)

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

20-letni reprezentant Polski trafił do siatki w czwartym swoim występie z rzędu! Po dwupaku z Cambuurem Leeuwarden oraz trafieniach z Gruzją i Szwajcarią tym razem Milik wpisał się na listę strzelców w sobotnim meczu 13. kolejki Eredivisie z SC Heerenveen (4:1).

Ajax niespodziewanie przegrywał do przerwy 0:1, by w II połowie przechylić szalę na swoją stronę, a Polak postawił kropkę nad "i", w 84. minucie wykorzystując rzut karny, który wywalczył wprowadzony po przerwie Kolbeinn Sigthorsson.

To szósty ligowy gol Milika w siódmym występie w Eredivisie w tym sezonie, a 14. trafienie w ogóle w 13. spotkaniu, licząc wszystkie rozgrywki, w których udział bierze Ajax - jest najlepszym strzelcem mistrzów Holandii w bieżącym sezonie.