Polacy w Europie: Świetny weekend biało-czerwonych! Puchar, awans, gole i asysty

Świąteczny weekend był udany dla Polaków występujących za granicą. [tag=17583]Mateusz Klich[/tag] zdobył Puchar Holandii, [tag=2797]Sławomir Peszko[/tag] i [tag=19363]Adam Matuszczyk[/tag] awansowali do Bundesligi, a nie zabrakło też goli i asyst.

Maciej Kmita
twitter.com/Cli5hy

Mateusz Klich zapisał się w historii PEC Zwolle. W niedzielę Niebieskopalcy po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Holandii, demolując w finale rozgrywek aktualnego i najpewniej też przyszłego mistrza kraju - Ajax Amsterdam. Zwolle wygrało decydujący mecz aż 5:1, choć od 3. minuty przegrywało 0:1. "Clichy" był jednym z najlepszych zawodników finałowego spotkania. Zaliczył asystę przy golu na 5:1 i miał duży udział przy dwóch innych bramkach swojego zespołu.

Zobacz, jak Zwolle zdemolowało Ajax w finale Pucharu Holandii:

Finał Pucharu Holandii miał też swoją ciemną stronę. Sędzia Bas Nijhuis dwukrotnie musiał przerywać mecz przez zachowanie kibiców Ajaxu, którzy dwa razy obrzucili boisko racami. Za drugim razem arbiter przerwał spotkanie aż na 20 minut!