"Karambol" w polu karnym pomógł Wigrom Suwałki

Uderzenie z rzutu karnego zdecydowało o zwycięstwie 1:0 Wigier Suwałki ze Śląskiem II Wrocław. Jedenastka została podyktowana po dużym zderzeniu w szesnastce.

piłkarze Wigry Suwałki WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wigry Suwałki
Starcie przy Oporowskiej rozkręcało się powoli. Wigry Suwałki miały przewagę w posiadaniu piłki, ale gospodarze radzili sobie z ich rozegraniami. W momentach zagrożenia Śląsk II Wrocław faulował. W 25. minucie przed podopiecznymi Grzegorza Mokrego otworzyła się możliwość zdobycia gola z rzutu wolnego, ale piłka po strzale została zatrzymana przez piłkarza, który wyskoczył z muru.

W kwadransie poprzedzającym przerwę zrobiło się nieco ciekawiej, a przede wszystkim padł gol na 1:0. Mateusz Lewandowski zabrał się za wykonanie rzutu karnego przyznanego za faul Mariusza Pawelca i pokonał Józefa Burtę mocnym strzałem w środek bramki. W szesnastce Śląska doszło do karambolu, jednocześnie na boisko upadło czterech zawodników.

Najgroźniejszy dla Wigier był Mariusz Idzik, ale zarówno w pierwszej połowie, jak i po przerwie oddał niecelne uderzenie. Dlatego Hieronim Zoch nie musiał prezentować żadnych interwencji w bramce gości. W drugiej części rezerwy Śląska przyspieszyły, ale Wigry radziły sobie w obronie.

Pojawiły się strzały celne, ale żaden z nich nie zaskoczył Hieronima Zocha. Próbowali go pokonać Mariusz Idzik i Marcel Zylla, ale bezskutecznie. Najtrudniejsza była obrona uderzenia Idzika, który niedługo po nim opuścił boisko. Jego zmiennik Sebastian Bergier nie stanowił zagrożenia dla Wigier.

W niedzielę nie poradziły sobie również rezerwy Lecha Poznań. O ich porażce 0:2 z Olimpią Elbląg zdecydowały uderzenia Michała Czarnego oraz Miłosza Kałahura w drugiej połowie spotkania.

27. kolejka eWinner II ligi:

Śląsk II Wrocław - Wigry Suwałki 0:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Lewandowski (k.) 38'

Lech II Poznań - Olimpia Elbląg 0:2 (0:0) 0:1 - Michał Czarny 72' 0:2 - Miłosz Kałahur 86'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wigry Suwałki awansują w tym sezonie do Fortuna I ligi?