Ruch Chorzów już tylko krok za wiceliderem. Kolejka prawdy za tydzień

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Wójtowicz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Wójtowicz

W eWinner II lidze coraz ciekawiej. Ruch Chorzów w sobotę pokonał 3:0 Sokół Ostróda i do wicelidera Chojniczanki traci już tylko dwa punkty.

Ruch kontynuuje serię zwycięstw. Chorzowianie podejmowali Sokół, który jest już pogodzony ze spadkiem. Drużyna z Ostródy w 2022 roku jeszcze w lidze nie wygrała, ale potrafiła urywać punkty wyżej notowanym rywalom.

Niebiescy od początku ruszyli na rywala, ale nie wykorzystali kilku dobrych okazji. W drugiej części 1. połowy spotkanie się wyrównało i do przerwy ponad pięć tysięcy kibiców obecnych przy Cichej goli nie zobaczyło.

Już przed meczem chorzowianie byli świadomi, że w przypadku wygranej zmniejszą dystans do Chojniczanki, która zremisowała w Siedlcach.

W przerwie Jarosław Skrobacz dokonał dwóch zmian, ale to goście mogli wyjść na prowadzenie. W 46. minucie Jakub Mysiorski nie trafił w piłkę, a do bramki miał kilka metrów. Odpowiedź Ruchu był zabójcza. Po kontrze piłkę siedem metrów przed bramką otrzymał wprowadzony na boisko Piotr Stępień i potwierdził, że jego czas przy Cichej właśnie nadchodzi. To drugi gol króla strzelców III ligi w drugim spotkaniu. Napastnik trochę czekał na przełamanie, ale teraz jest graczem wnoszącym dużą jakość.

W 57. minucie padł drugi gol. Prawą stroną ruszył Daniel Szczepan i huknął z pola karnego tuż przy słupku. Ruch szukał kolejnych goli, jednak momentami zawodnicy próbowali zbyt trudnych rozwiązań.

W końcówce Sokół poszukał trafienia, które mogło dać nadzieję na remis. W 76. minucie pokazał się Jakub Bielecki. Bramkarz Niebieskich przed tygodniem w jednej akcji odbił trzy uderzenia rywali. Tym razem obronił dwa. Najpierw sparował strzał z rzutu wolnego, a następnie nogą zatrzymał dobitkę z metra!

Wynik gry ustalił inny zmiennik Filip Żagiel, popisując się kapitalnym strzałem z dystansu. Paweł Rabin był bez szans.

Ruch zainkasował trzy punkty i do Chojniczanki traci dwa. Taką samą przewagę Niebiescy mają nad Motorem. Stal Rzeszów jest poza zasięgiem.

Już w następnej serii chorzowianie zagrają na wyjeździe ze Stalą. Z kolei w Chojnicach będzie gościł zespół z Lublina. Po 28. kolejce, w kontekście walki o bezpośredni awans, możemy wiedzieć dużo więcej.

Ruch Chorzów - Sokół Ostróda 3:0 (0:0) 1:0 - Piotr Stępień 47' 2:0 - Daniel Szczepan 57' 3:0 - Filip Żagiel 84'

Ruch Chorzów: Bielecki - Nawrocki (46' Kasolik), Zubkow, Szywacz - Żuk (60' Malec), Sikora (83' Mokrzycki), Wyroba (46' Stępień), Wójtowicz - Foszmańczyk (77' Żagiel) - Szczepan, Janoszka.

Sokół Ostróda: Rabin - Dowgiałło (87' Malinowski), Rogala, Turek (87' Sobotka), Dzięcioł, Żyznowski (60' Mazurowski), Kurowski, Skórecki, Święty (68' Lias), Słupski (60' Rugowski), Mysiorski.

Żółte kartki: Żuk, Zubkow, Szczepan (Ruch) oraz Dzięcioł, Skòrecki (Sokół).

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork). Widzów

: 5 520.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów awansuje do Fortuna I ligi?