Eriksen wrócił z przytupem. Norwegia rozbiła rywala w pył

Po dramatycznych wydarzeniach Christian Eriksen wrócił na Parken i pokazał klasę. Bramka Duńczyka była ozdobą meczu z Serbią (3:0). Erling Haaland był jednym z bohaterów spotkania Norwegii z Armenią, jego kadra zwyciężyła aż 9:0.

Rafał Szymański
Christian Eriksen PAP/EPA / Liselotte Sabroe / Na zdjęciu: Christian Eriksen
Mecz towarzyski Dania - Serbia zapowiadał się interesująco. Obie reprezentacje wcześniej zagwarantowały sobie awans i przygotowują się do tegorocznych mistrzostw świata.

Miejscowi mieli dwubramkową przewagę za sprawą Joakima Maehle oraz Jespera Lindstroema. Na gromkie brawa zasłużył Christian Eriksen, który w 57. minucie przypieczętował zwycięstwo Duńczyków. 30-latek kapitalnym strzałem z dystansu pokonał serbskiego golkipera.

Eriksen wystąpił pierwszy raz na Parken w Kopenhadze od Euro 2020. W trakcie spotkania z Finlandią (0:1) piłkarz doznał ataku serca i był reanimowany na boisku. Po długiej rehabilitacji pomocnik wrócił do optymalnej dyspozycji.

Norwegia nie pozostawiła złudzeń Armenii, wygrywając aż 9:0. Z dobrej strony zaprezentował się Erling Haaland, snajper w ciągu 45 minut zapisał na swoim koncie dublet i asystę. Wtorkowy wieczór należał jednak do Joshuy Kinga. Norweg ustrzelił hat-tricka. W barwach gości zagrał Wahan Biczachczjan (Pogoń Szczecin).

W spotkaniu Finlandia ze Słowacją wystąpiło aż czterech przedstawicieli PKO Ekstraklasy, w tym Robert Ivanov (Warta Poznań), Jakub Holubek, Frantisek Plach (obaj Piast Gliwice) i Lubomir Satka (Lech Poznań). Zwycięstwo przyjezdnym zapewnili Ondrej Duda i Erik Jirka, którzy też są dobrze znani polskim kibicom.

Gospodarze mundialu szukają formy. We wtorek reprezentacja Kataru bezbramkowo zremisowała ze Słowenią.

Dania - Serbia 3:0 (1:0)
1:0 - Joakim Maehle 15'
2:0 - Jesper Lindstroem 53'
3:0 - Christian Eriksen 57'

Norwegia - Armenia 9:0 (5:0)
1:0 - Erling Haaland 24'
2:0 - Joshua King (k.) 28'
3:0 - Kristian Thorstvedt 30'