Niecodzienny wyczyn bramkarza w Fortuna I lidze

Interesujące starcie w Tychach. GKS walczył z regionalnym konkurentem Zagłębiem Sosnowiec i zwyciężył 2:1 dzięki bramce w doliczonym czasie. Nawet dwa obronione strzały z rzutów karnych przez Michała Gliwę nie pomogły gościom.

Michał Gliwa WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Michał Gliwa
Zagłębie zdobyło prowadzenie 1:0 swoim pierwszym strzałem celnym w meczu. Była 35. minuta, a Szymon Pawłowski dostał podanie z prawego skrzydła od Filipa Borowskiego. Doświadczony piłkarz wparował w pole karne i nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku. Strzelił w kierunku dalszego narożnika i w ten sposób pokonał Konrada Jałochę.

GKS raził nieskutecznością w pierwszej połowie. Trzy szanse na pokonanie Michała Gliwy miał Daniel Rumin, ale sprowadzony zimą napastnik spudłował ze świetnej pozycji, a kiedy już trafił w bramkę, to zbyt banalnie, żeby pokonać golkipera. W 41. minucie Krzysztof Wołkowicz miał możliwość doprowadzenia do remisu z rzutu karnego przyznanego za faul Filipa Borowskiego na Macieju Kozinie. Interweniował Michał Gliwa, ale przede wszystkim zawiodło wykonanie jedenastki.

GKS był skuteczniejszy po przerwie, a efektem jego szturmu było wyrównanie w 48. minucie. Daniel Rumin strzelił na 1:1. Ten sam zawodnik miał możliwość skompletowania dubletu z rzutu karnego przyznanego za faul Vamary Sanogo na Kamilu Szymurze. Niezwykłym wyczynem popisał się jednak Michał Gliwa, który po raz drugi w jednym meczu obronił jedenastkę.

Od 67. minuty zanosiło się na jeszcze jeden rzut karny, ale tym razem dla Zagłębia. Piotr Lasyk wskazał "na wapno" po starciu Nemanji Nedicia z Szymonem Sobczakiem, ale po długich analizach decyzja została anulowana. Sędzia doliczył w efekcie aż sześć minut i w tym czasie nastąpiło rozstrzygnięcie. Nemanja Nedić wbiegł w pole karne gości i strzelił na 2:1 dla tyszan po dalekim wrzucie z autu Dominika Połapa.

Pod nieobecność Zagłębia, w Sosnowcu doszło do zderzenia podróżników. Skra Częstochowa i Sandecja Nowy Sącz rozegrały najwięcej w sezonie meczów na wyjazdach. Do ich pojedynku doszło na neutralnym terenie i na Stadionie Ludowym ani formalnym gospodarzom, ani gościom nie wychodziło atakowanie. Mecz zakończył się remisem 0:0 i jest to kolejne potknięcie Sandecji w rundzie wiosennej.

Krotko po przerwie Aleksander Paluszek miał dużą szansę na zdobycie prowadzenia dla Skry. Po dośrodkowaniu Piotra Noconia strzelił w słupek. Sandecja przyspieszyła w końcówce meczu. Piłka po uderzeniu Sebastiana Rudola poleciała nieznacznie nad poprzeczką, a decyzja o przyznaniu gościom rzutu karnego została anulowana po konsultacji z sędziami zasiadającymi przed monitorami.