Młody Polak błysnął formą we Włoszech. Dobre wejście

Adrian Benedyczak ma za sobą kolejny udany występ. Napastnik Parmy Calcio poprawił swój dorobek strzelecki w meczu ligowym z Pordenone (4:1).

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak Getty Images / Luca Amedeo Bizzarri/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
Parma Calcio musiała gonić wynik od 12. minuty spotkania. Autorem pierwszego gola był Guideppe Di Serio. Zespół gości miał jednobramkową przewagę po pierwszej odsłonie.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 55. minucie do remisu doprowadził 38-letni Goran Pandev. Po jednym trafieniu dorzucili jeszcze Dennis Man oraz Franco Vazquez.

Adrian Benedyczak w 71. minucie zastąpił Pandeva i chwilę później zaznaczył swoją obecność na murawie. Utalentowany piłkarz ruszył prawym skrzydłem, a następnie uderzył z ostrego kąta pod poprzeczkę. Samuele Perisan skapitulował po raz czwarty.

Po przekonującym zwycięstwie Parma awansowała na 11. pozycję w tabeli Serie B. Pordenone jest czerwoną latarnią ligi.

Młodzieżowy reprezentant Włoch dobrze sobie radzi po przeprowadzce na Stadio Ennio Tardini. Bilans Benedyczaka to 17 występów w lidze i pięć trafień. 21-latek zagrał też w jednym meczu pucharowym.

Parma Calcio 1913 - Pordenone Calcio 4:1 (0:1)
0:1 - Giuseppe Di Serio 12'
1:1 - Goran Pandev 55'
2:1 - Dennis Man 67'
3:1 - Franco Vazquez 69'
4:1 - Adrian Benedyczak 79'

Czy Benedyczak sprawdziłby się w Serie A?