Bogusz poprawił swój dorobek. Udany debiut trenera

Mateusz Bogusz miał udział przy decydującej bramce w meczu CF Fuenlabrada - UD Ibiza (1:2). Polak zaliczył czwartą asystę w tym sezonie.

Rafał Szymański
Mateusz Bogusz Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Mateusz Bogusz
Podopieczni Paco Jemeza wyszli na prowadzenie w 26. minucie. David Goldar przytomnie zachował się po zamieszaniu w polu karnym i znalazł drogę do siatki. Przed zmianą stron Pedro Leon wykorzystał "jedenastkę".

W 73. minucie Davo przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości. Mateusz Bogusz celnie zagrał do wychodzącego na pozycję napastnika, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Bramkarz CD Fuenlabrada mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

W 22. kolejce Segunda Division zespół UD Ibizia wygrał 2:1 z CD Fuenlabrada. Jemez ma za sobą debiut w roli trenera "Celestes". W chwili obecnej jego drużyna zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Bogusz spędził 90 minut na placu gry. Bilans 20-latka w tym sezonie to 18 występów, trzy trafienia oraz cztery asysty. Młodzieżowy reprezentant Polski jest tylko wypożyczony z Leeds United do UD Ibiza. W połowie 2022 roku pomocnik wróci do swojego macierzystego klubu.

CF Fuenlabrada - UD Ibiza 1:2 (1:1)
0:1 - David Goldar 26'
1:1 - Pedro Leon (k.) 45+6'
1:2 - Davo 73'

Czy Bogusz poradziłby sobie w Primera Division?