Polak przypomniał o sobie w Pucharze Włoch. Jego klub rewelacją

US Lecce pozostaje ostatnim reprezentantem Serie B w Pucharze Włoch. To efekt zwycięstwa 2:0 ze Spezią Calcio. Marcin Listkowski przyczynił się golem do sprawienia niespodzianki.

Marcin Listkowski (z lewej) WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcin Listkowski (z lewej)
W La Spezii zagrali od początku dwaj Polacy. Jakub Kiwior coraz częściej dostaje szansę pokazania się w zespole z Ligurii. W drużynie z południa Włoch wystąpił Marcin Listkowski, który po odejściu Mariusza Stępińskiego jest polskim jedynakiem w Lecce.

Listkowski był jednym z najważniejszych zawodników spotkania. W 43. minucie otworzył on wynik swoim strzałem. Były zawodnik Pogoni Szczecin przyczaił się między obrońcami Spezii, wyszedł wysoko w powietrze i pokonał Jeroena Zoeta głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Piłka przeleciała ponad Holendrem do siatki.

Po przerwie padła druga bramka dla ostatniego reprezentanta Serie B w Pucharze Włoch. Arturo Calabresi również wykorzystał dogranie z bocznego sektora boiska i strzałem bez przyjęcia lewą nogą trafił na 2:0.

W przerwie zszedł z boiska Kiwior, natomiast w 65. minucie pojawił się na nim w roli zmiennika Arkadiusz Reca. Nie przyczynił się jednak do poprawienia wyniku i to drużyna Listkowskiego cieszyła się z awansu. Polak może poprawić swoje notowania w klubie, w którego meczach ligowych jest najczęściej zmiennikiem. Po raz pierwszy miał udział przy bramce w sezonie.