Pierwsza asysta Augustyniaka. Miał dużo szczęścia [WIDEO]

Rafał Augustyniak błyszczy formą w rosyjskiej Premier Lidze. Polak miał swój udział w zwycięstwie Urału Jekaterynburg z FK Rostów (4:1).

Rafał Szymański
asysta Rafała Augustyniaka Instagram / Premier Liga / Na zdjęciu: asysta Rafała Augustyniaka
Drużyna gości bardzo szybko przeszła do konkretów. Urał Jekaterynburg objął prowadzenie już w 3. minucie za sprawą Ramazana Gadzhimuradova, Rosjanin świetnie sfinalizował akcję.

Rafał Augustyniak grał od początku i zaznaczył swoją obecność na murawie w 6. minucie. Defensywny pomocnik musnął piłkę po zamieszaniu w polu karnym, a następnie dopadł do niej Arsen Adamov. Obrońca Urału mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali, asysta została zapisana na konto jednokrotnego reprezentanta Polski.

Miejscowi odpowiedzieli trafieniem Dmitriego Poloza z rzutu karnego. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, na listę strzelców wpisali się jeszcze Gadzhimuradov i Eric Bicfalvi.

W meczu drużyn walczących o utrzymanie Urał Jekaterynburg pokonał 4:1 FK Rostów. Klub Augustyniaka wydostał się ze strefy spadkowej i zajmuje 11. miejsce w stawce Premier Ligi. W tym sezonie 28-letni pomocnik zanotował 14 występów, jego dorobek to dwa trafienia oraz jedna asysta.

FK Rostów - Urał Jekaterynburg 1:4 (1:4)
0:1 - Ramazan Gadzhimuradov 3'
0:2 - Arsen Adamov 6'
1:2 - Dmitri Poloz (k.) 19'
1:3 - Ramazan Gadzhimuradov 39'
1:4 - Eric Bicfalvi 43'