Lewandowski wciąż na szczycie. Ma przewagę nad grupą pościgową

Reprezentant Polski nie zaznaczył swojej obecności na boisku w spotkaniu Bayernu Monachium z 1.FSV Mainz 05 (2:1). Licznik Roberta Lewandowskiego zatrzymał się na 16 bramkach.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Drużyna z Moguncji postawiła się Bayernowi Monachium. Po pierwszych 45 minutach goście prowadzili na Allianz Arena, a wynik otworzył Karim Onisiwo. Robert Lewandowski nie otrzymywał zbyt wielu podań i oddał pierwszy celny strzał po zmianie stron. Robin Zentner pewnie chwycił piłkę po uderzeniu kadrowicza.

Mistrzowie Niemiec przebudzili się w 53. minucie, gdy Kingsley Coman trafił do siatki po bardzo dobrej asyście Corentina Tolisso. Szalę zwycięstwa na korzyść monachijczyków przechylił Jamal Musiala, który precyzyjnie uderzył sprzed pola karnego.

Ostatecznie lider tabeli wygrał 2:1 u siebie z 1.FSV Mainz 05. Reprezentant Polski spisywał się jednak poniżej oczekiwań.

Lewandowski niezmiennie jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi - doświadczony snajper zdobył 16 bramek w 15 meczach. 33-latek czeka na odpowiedź Patrika Schicka. W niedzielę Bayer 04 Leverkusen zagra na terenie Eintrachtu Frankfurt.

Na najniższym stopniu podium jest Erling Haaland. W sobotę jego Borussia Dortmund niespodziewanie podzieliła się punktami z VfL Bochum (1:1). Norweg zanotował asystę przy bramce Juliana Brandta.

Czołówka klasyfikacji strzelców Bundesligi.