Lech II Poznań nie traci rozpędu

Druga drużyna Lecha II Poznań bierze przykład z zespołu prowadzącego w PKO Ekstraklasie. Od kilku tygodni jest rewelacją eWinner II ligi, czego kolejnym potwierdzeniem jest zwycięstwo 2:1 z Wisłą Puławy.

Tymoteusz Klupś WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Tymoteusz Klupś
Lech rozpoczął dobrze obie połowy spotkania. Po raz pierwszy był na prowadzeniu już w 14. minucie. Tymoteusz Klupś poderwał się do ataku między zdezorientowanymi zawodnikami beniaminka i oddał uderzenie w samo okienko. Ten gol jeszcze nie dał spokoju gościom.

Wisła nie złożyła broni, a jeden z jej doświadczonych napastników - Emil Drozdowicz doprowadził do remisu 1:1 strzałem głową po dośrodkowaniu Krystiana Putona z rzutu rożnego. Drużyny zeszły na przerwę przy kompromisowym wyniku.

Uderzenie na 2:1 dla Lecha było już rozstrzygające. Tym razem w pobliżu bramki puławian przyczaił się Filip Borowski, doczekał się podania i dopełnił formalności. W końcówce przed Wisłą otworzyła się szansa na doprowadzenie do remisu, której nie wykorzystała. Jakub Zagórski zobaczył czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję przeciwniku.

Kolejorz utrzymał prowadzenie w osłabieniu i w tabeli jest tylko za Stalą Rzeszów, Chojniczanką oraz Ruchem Chorzów.

Wisła Puławy - Lech II Poznań 1:2 (1:1)
0:1 - Tymoteusz Klupś 14'
1:1 - Emil Drozdowicz 43'
1:2 - Filip Borowski 47'

Wisła: Piotr Owczarzak - Dominik Cheba, Błażej Cyfert, Łukasz Wiech, Lukas Kuban, Bartłomiej Bartosiak (65' Ariel Wawszczyk), Carlos Daniel, Krystian Puton, Dylan Ruiz-Diaz (65' Piotr Lisowski), Kacper Kondracki (65' Ednilson Furtado), Emil Drozdowicz

Lech: Miłosz Mleczko - Filip Borowski, Mateusz Skrzypczak, Maksymilian Pingot (33' Adrian Laskowski), Jakub Zagórski, Tymoteusz Klupś (80' Maksym Czekała), Łukasz Norkowski, Siergiej Kriwiec, Eryk Kryg (80' Artur Marciniak), Jakub Antczak (61' Filip Wilak), Norbert Pacławski (80' Łukasz Spławski)

Żółte kartki: Cheba, Wiech, Puton (Wisła) oraz Wilak (Lech)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech II Poznań zakończy sezon w strefie barażowej?