Duże kontrowersje w meczu Górnik - Legia. "Absurdalne tłumaczenia"

Spotkanie Górnika Zabrze z Legią Warszawa (3:2) obfitowało w kontrowersyjne sytuacje. Marcin Borski nie szczędził słów krytyki pod adresem sędziego.

Rafał Szymański
Luquinhas (z lewej) PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Luquinhas (z lewej)
Górnik Zabrze wygrał 3:2 z Legią Warszawa w dramatycznych okolicznościach. Po pierwszej połowie gospodarze mieli dwubramkową przewagę, ale po zmianie stron mistrzowie Polski wykorzystali dekoncentrację rywali.

W szóstej minucie doliczonego czasu Krzysztof Kubica strzelił decydującego gola i dał radość zabrzańskim kibicom. Sędzia Damian Sylwestrzak w niedzielę nie miał łatwego zadania.

Wynik mógł być wyższy, ale arbiter nie uznał bramek Mahira Emrelego i Kubicy, który pierwszy raz znalazł drogę do siatki w 90. minucie. Młody piłkarz Górnika był na pozycji spalonej, sędziowie VAR przez kilka minut przyglądali się tej sytuacji.

Marcin Borski w ostrych słowach skomentował poczynania kolegów po fachu. "Praca VAR dziś to kompletne nieporozumienie. Przeoczony ewidentny faul w polu karnym oraz faul przed golem a potem za to "całe wieki" trwające sprawdzanie dość oczywistego spalonego. WTF? Covid czy rotawirus ich dopadł?" - napisał na Twitterze.

Były sędzia FIFA i obserwator UEFA uważa, że Sylwestrzak powinien podyktować rzut karny po faulu na Luquinhasie. "Sędzia przy tak dynamicznej grze może to przeoczyć, ale korkami w kolano to musi być przewinienie. Nie można się zasłaniać, że "lekki kontakt" czy "dodał od siebie". Absurdalne tłumaczenia" - grzmiał Borski.