Tak Polacy zapewnili sobie udział w barażach. Zobacz skrót meczu z Andorą [WIDEO]

Polska pokonała Andorę 4:1 w eliminacjach do mistrzostw świata i zapewniła sobie prawo gry w barażach o mundial. Oto skrót piątkowego meczu.

PS
Krzysztof Piątek PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Polacy od samego początku spotkania grali w przewadze nad rywalami. Już w 15. sekundzie czerwoną kartkę otrzymał jeden z reprezentantów Andory. Niedługo później, bo w piątej minucie, Robert Lewandowski otworzył wynik meczu, a chwilę później na 2:0 podwyższył Kamil Jóźwiak.

Niespodziewanie tuż przed przerwą rywale zdobyli bramkę kontaktową, ale jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział Arkadiusz Milik. W 73. minucie wynik meczu ustalił Lewandowski.

Dzięki tej wygranej i dzięki porażce Albanii z Anglią (0:5), Biało-Czerwoni zapewnili sobie prawo gry w barażach o mundial.

Baraże odbędą się w marcu 2022 roku, natomiast w poniedziałek, 15 listopada, kadra Paulo Sousy zakończy eliminacje meczem z Węgrami.