Prezes PZPN zabrał głos po meczu z Andorą. "Cel jest jasny"

Polska pokonała Andorę 4:1 w meczu eliminacji do mistrzostw świata i zapewniła sobie udział w barażach o mundial. Tuż po ostatnim gwizdku postawę Biało-Czerwonych skomentował prezes PZPN, Cezary Kulesza.

PS
Cezary Kulesza i reprezentacja Polski WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Cezary Kulesza i reprezentacja Polski
Polacy przez cały mecz grali w przewadze nad rywalami po tym, jak już w 15. sekundzie czerwoną kartkę otrzymał jeden z reprezentantów Andory. Niedługo później, bo w piątej minucie Robert Lewandowski otworzył wynik meczu, a chwilę później podwyższył Kamil Jóźwiak.

Niespodziewanie tuż przed przerwą rywale zdobyli bramkę kontaktową, ale jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział Arkadiusz Milik. W 73. minucie wynik meczu ustalił Lewandowski.

"Zrobiliśmy dziś to, co do nas należało. Chcemy mocnym akcentem zakończyć tę fazę eliminacji i jak najlepiej przygotować się do marcowych meczów barażowych" - skomentował na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

Dalej Kulesza jasno ocenił cel reprezentacji prowadzonej przez Paulo Sousę i zaapelował do kibiców.

"Cel jest jasny - awans na mistrzostwa świata w Katarze. Proszę o wsparcie i doping w poniedziałek w trakcie meczu z Węgrami!" - dodał.

Dzięki wygranej nad Andorą i porażce Albanii z Anglią, Biało-Czerwoni zapewnili sobie już prawo gry w marcowych barażach.

El. MŚ: Polacy wykonali plan, jednak znowu jest jakieś "ale"