Liverpool zdominował hit! Atletico znów musiało grać w dziesiątkę

W środowym hicie Ligi Mistrzów to Liverpool pokazał miejsce w szeregu Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone od pierwszej połowy musiała radzić sobie w dziesiątkę. Ostatecznie "The Reds" wygrali tylko 2:0 i awansowali do fazy pucharowej.

Mateusz Byczkowski
Mohamed Salah (z lewej) i Yannick Carrasco PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Mohamed Salah (z lewej) i Yannick Carrasco
Diego Simeone był żądny rewanżu. Atletico Madryt właśnie przeciwko Liverpoolowi poległo 2:3 na Wanda Metropolitano. Ekipę Argentyńczyka czekało naprawdę trudne zadanie, bo "The Reds" po raz ostatni przegrali na swoim stadionie w marcu z Fulham (0:1).

Gospodarze rozpoczęli spotkanie najlepiej jak mogli, bo od bramki zdobytej przez Diogo Jotę. Trent Alexander-Arnold centrował w pole karne rywala, a niepilnowany Jota z bliskiej odległości pokonał Jana Oblaka.

Gra prawej strony Liverpoolu mogła sprawiać wiele radości Juergenowi Kloppowi. Defensywa Atletico Madryt miała wiele trudności z Mohamedem Salahem i Alexandrem-Arnoldem, który kilka minut później zanotował drugą asystę.

Akcję rozpoczął Sadio Mane. Senegalczyk wypatrzył Anglika przed polem karnym. Chwilę później dostał podanie zwrotne i bez problemu zamienił je na bramkę. Można powiedzieć, że zespół Diego Simeone przeżywał deja vu.

Tym razem drużyna Argentyńczyka również musiała radzić sobie w osłabieniu. W spotkaniu na Wanda Metropolitano czerwoną kartkę otrzymał Antoine Griezmann, który w drugiej połowie kopnięciem potraktował Roberto Firmino. W środę boisko szybciej, bo już przed przerwą opuścił Felipe.

Brazylijski defensor nieprzepisowo zatrzymał Sadio Mane. Z początku wydawało się, że arbiter przesadził, ale powtórki pokazały, że podjął dobrą decyzję. Atletico Madryt miało więc jeszcze bardziej utrudnione zadanie.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Diogo Jota ponownie trafił do siatki. Jednak po weryfikacji VAR sędzia anulował gola, bowiem Portugalczyk był na minimalnym spalonym. Kilka minut później sytuacja powtórzyła się w przypadku Luisa Suareza.

Były napastnik m.in. FC Barcelona dość szczęśliwie pokonał Alissona. Z gola cieszył się tylko przez moment, bo jego bramka została anulowana. Liverpool napierał, chciał podwyższyć prowadzenie ale ostatecznie "The Reds" wygrali tylko 2:0.

Tym samym Liverpool zapewnił sobie awans z pierwszego miejsca do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Atletico Madryt wciąż musi walczyć w grupie B.

Liverpool FC - Atletico Madryt 2:0 (2:0)
1:0 - Diogo Jota 13'
2:0 - Sadio Mane 21'

Liverpool FC: Alisson - Trent Alexander-Arnold (94' Nathaniel Phillips), Virgil van Dijk - Joel Matip, Konstantinos Tsimikas - Alex Oxlade-Chamberlain (78' Takumi Minamino), Fabinho (59' Thiago Alcantara), Jordan Henderson - Mohamed Salah, Diogo Jota, Sadio Mane (46' Roberto Firmino, Divock Origi 78')

Atletico Madryt: Jan Oblak - Felipe, Jose Maria Gimenez, Mario Hermoso - Kieran Trippier, Angel Correa (75' Javier Serrano), Rodrigo De Paul, Koke (69' Matheus Cunha), Yannick Carrasco (69' Sime Vrsaljko) - Luis Suarez (59' Hector Herrera), Joao Felix (59' Renan Lodi)

Żółte kartki: Mario Hermoso (Atletico Madryt), Sadio Mane (Liverpool), Luis Suarez (Atletico Madryt), Koke (Atletico Madryt), Joao Felix (Atletico Madryt), Diogo Jota (Liverpool), Joel Matip (Liverpool)

Sędzia: Danny Makkelie

Pozamiatali! "Złota Piłka należy do Lewandowskiego"