Radamel Falcao pogrążył FC Barcelona

Trzecia w sezonie 2021/2022 La Liga porażka FC Barcelona. Tym razem w meczu 11. kolejki Katalończycy przegrali na wyjeździe z Rayo Vallecano 0:1 po bramce Radamela Falcao.

Tomasz Rosiński
Radamel Falcao (Rayo Vallecano) PAP/EPA / Javier Lizon / Na zdjęciu: Radamel Falcao (Rayo Vallecano)
Środowe starcie Rayo z Barceloną zapowiadało się dość ciekawie, a napsuć krwi defensywie Katalończyków chciał napastnik zespołu z Madrytu, Radamel Falcao.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Ronalda Koemana od początku rywalizacji dłużej utrzymywali się przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynikało.

Natomiast gospodarze czekali na okazję do kontrataku lub na błąd rywala i taki przydarzył się Sergio Busquetsowi w 30. minucie, kiedy to stracił piłkę w środku pola. Oscar Trejo szybko zagrał prostopadłe podanie do Falcao, który nawinął Gerarda Pique i strzałem od słupka pokonał Marca-Andre ter Stegena.

Przed przerwą na bramkę przyjezdnych uderzali jeszcze Isi Palazon oraz Alvaro Garcia, jednakże niecelnie.

Po zmianie stron drużyna z Barcelony zaczęła grać odważniej, zaś aktywny był Sergio Aguero, który stwarzał sporo problemów defensywie Rayo Vallecano.

W 71. minucie Memphis Depay został sfaulowany w polu karnym gospodarzy przez Oscara Valentina i arbiter odgwizdał "jedenastkę" dla FC Barcelona. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany, lecz nie zdołał pokonać Stole Dimitrievskiego.

Później zawodnicy prowadzeni przez trenera Andoniego Iraolę już nie pozwalali barcelończykom na zbyt wiele i dowieźli te cenne zwycięstwo do końca batalii.

Primera Division, 11. kolejka:

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:0 (1:0)
1:0 - Radamel Falcao 30'

Rayo Vallecano: Stole Dimitrievski - Ivan Balliu, Esteban Saveljich, Alejandro Catena, Fran Garcia - Oscar Valentin (90+2' Mario Suarez), Santi Comesana (63' Unai Lopez) - Isi Palazon, Oscar Trejo (76' Pathe Ciss), Alvaro Garcia - Radamel Falcao (76' Randy Nteka).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (61' Yusuf Demir), Gerard Pique, Eric Garcia, Jordi Alba - Nico (84' Luuk de Jong), Sergio Busquets, Philippe Coutinho (74' Gavi) - Sergino Dest, Sergio Aguero, Memphis Depay.

Żółte kartki: Esteban Saveljich, Oscar Trejo (Rayo Vallecano) oraz Gerard Pique, Philippe Coutinho (FC Barcelona).

Sędziował: Antonio Miguel Mateu Lahoz.

Widzów: 9340.

*w 72. minucie Memphis Depay (FC Barcelona) nie wykorzystał rzutu karnego - Stole Dimitrievski (Rayo Vallecano) obronił.