Popis Teemu Pukkiego

Reprezentacja Finlandii wygrała 2:0 na trudnym terenie z Kazachstanem. Piłkarzem meczu był Teemu Pukki, który zdobył dwie bramki dla przyjezdnych. Napastnik pobił rekord legendarnego Jariego Litmanena.

Rafał Szymański
Teemu Pukki Getty Images / Antti Yrjonen/NurPhoto / Na zdjęciu: Teemu Pukki
W pierwszej odsłonie bliski szczęścia był Albin Granlund, piłka po uderzeniu gracza Stali Mielec odbiła się od poprzeczki. Finowie dopięli swego jeszcze przed przerwą. Teemu Pukki doskonale opanował piłkę w polu karnym i z niewielkiej odległości trafił do siatki.

Chwilę po tej sytuacji Pukki drugi raz pokonał kazachskiego bramkarza, jednak był na pozycji spalonej i sędzia nie mógł uznać tej bramki. Podopieczni Markku Kanervy mieli wyraźną przewagę po zmianie stron.

Urho Nissila przymierzył zza pola karnego, Igor Shatskiy skutecznie interweniował, ale nie miał już żadnych szans przy dobitce Pukkiego. W ten sposób 31-latek pobił rekord Jariego Litmanena i został najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Finlandii (33 trafienia). Wynik mógł być wyższy, lecz w końcówce Fredrik Jensen zmarnował stuprocentową okazję.

Drużyna Kanervy wygrała 2:0 z Kazachstanem i po ośmiu seriach gier zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy D eliminacji MŚ 2022. Wspomniany Granlund został zmieniony  po 78 minutach, natomiast Robert Ivanov (Warta Poznań) zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Jeśli chodzi o zespół gospodarzy, Georgij Żukow (Wisła Kraków) spędził 58 minut na placu gry.

Kazachstan - Finlandia 0:2 (0:1) 0:1 - Teemu Pukki 45' 0:2 - Teemu Pukki 48'