Rywal wkręcony w ziemię. Efektowny drybling i piękna bramka w La Liga [WIDEO]

Sevilla pewnie pokonała Granadę 3:0. Ozdobą spotkania był drybling i piękne trafienie Dodiego Lukebakio, który ustalił wynik meczu.

Artur Karaszewski
Efektowny gol Lukebakio Twitter / Eleven Sports / Efektowny gol Lukebakio
Gospodarze przed tą rywalizacją zajmowali miejsce w środku tabeli, z kolei spadek gości do niższej ligi jest już niemal pewny. Ich sytuację jeszcze pogarsza wynik niedzielnej potyczki.

Sevilla rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia i objęła prowadzenie już w 11. minucie. Bramkę zdobył Marcos Acuna. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie i drużyna z Andaluzji schodziła do szatni z jednobramkową zaliczką.

Zaledwie sześć minut po zmianie stron zespół Quique Sancheza Floresa strzelił drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się tym razem Youssef En Nesyri. W 74. minucie spotkania na boisku pojawił się Dodi Lukebakio, który zmienił Erika Lamelę.

Belgijski rezerwowy chwilę później zaprezentował godną podziwu akcję. Napastnik popisał się dryblingiem, po którym zawodnikowi Granady mogło zakręcić się w głowie, a następnie technicznym uderzeniem pokonał bramkarza rywali i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Po tej wygranej Sevilla awansowała na 12. miejsce w tabeli La Liga, z kolei Granada zajmuje 19. lokatę. Zawodnikami przegranego zespołu są Kamil Jóźwiak oraz Kamil Piątkowski. Pierwszy z nich rozegrał cały mecz, a drugi oglądał poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

Czy Real Madryt w przyszłym sezonie obroni mistrzowski tytuł?